kvalita života stupnice bolesti

Trendy léčba bolesti

Pokud máte pocit, chronické bolesti, je to pravděpodobně při mýtné na kvalitu vašeho života. To je pravda, zda je vaše bolest je kvůli rakovině, pásový opar, artritida, zranění nebo jakékoliv jiné příčiny. Kvalitu života měřítku je jedním z nástrojů, který může pomoci lékař zhodnotit svou bolest. Tato stejná váha může pomoci vám i vašemu lékaři sledovat zlepšení, zhoršení nebo komplikací souvisejících s léčbou.

Kvalita života měřítko: měřítko Funkce pro lidi s bolestí byla vyvinuta chronické bolesti Association (ACPA).

Při prvním vyhledali léčbu bolesti, vyplnění tohoto dotazníku bolesti poskytuje svému lékaři výchozí hodnoty své bolesti. To ukazuje, jak vás bolest ovlivňuje několika způsoby

Budete požádáni o hodnotit kvalitu svého života na stupnici od nuly (nefunkčnosti) až 10 (normální kvalita života). Například 0 by mohlo naznačovat, můžete zůstat celý den v posteli a cítit beznaděj o životě, kde 7 by mohlo znamenat, že můžete pracovat nebo dobrovolně několik hodin každý den, a 10 znamená, že můžete pracovat každý den a pokračovat v sociálním životě ,

Lékař Vás může požádat, abyste opakovat kvalitu života Scale v průběhu léčby. To pomůže vaší zdravotní péče tým vyhodnotí, jak dobře je váš plán léčby práci a zjistit, zda je třeba přehodnotit.

Kvalita života Scale je jedním z nástrojů lékař používá k pomoci zvládat bolest. Bolest Deník je dalším nástrojem, který umožňuje svého poskytovatele zdravotní péče, aby profilovat svou bolest a řídit jej. Pro deníku bolesti, budete vyzváni k přihlášení, kde je bolest, jak těžké to je, co jste dělali, když to začalo, nebo se zhoršil, a zda jste použili lék nebo jiné procedury.

Léčení chronické bolesti může být problém. Pomůže váš lékař vám pomůže tím, že poskytuje přesný obraz o své bolesti a její dopad na svůj život z jedné návštěvy ke druhému.

Zdroje: Národní Pharmaceutical rada, Inc. (NPC) a Společná komise pro akreditaci zdravotnických organizací (JCAHO). Chronická bolest Association (ACPA): “Daily Diary Pain.”