Vitamin D a parathormonu může přispět k ochraně proti bakteriální kožní infekce

Pozadí

Výsledky studie

theernment podporované výzkumníci zjistili, že vitamin D a parathyroidního hormonu (PTH), který reguluje metabolismus vápníku a zdraví kostí, spolupracují na posílení imunitního systému v kůži. Tato pozorování, získané z myších modelech a kultuře lidských buněk kůže, jsou první navrhnout ochrannou roli pro PTH a ukazují na možný nový přístup k léčbě bakteriálních, plísňových a virových kožních infekcí, které jsou běžná zejména u pacientů s atopickou dermatitidou, je typ ekzému.

Lidé s atopickou dermatitidu zkušenosti suché, svědivé kožní vyrážky, které mohou bobtnat, trhliny, nebo pláči tekutina. Oni jsou také více náchylné k některým bakteriálních a virových kožních infekcí, protože jejich kožní buňky dělat méně antimikrobiální peptidy (ampéry) molekuly, které pomáhají zabránit invazi škodlivých mikrobů.

Význam

Jeden takový AMP je cathelicidin. Nízká produkce cathelicidin od kožních buněk bylo spojeno s vysokým rizikem infekcí způsobených některými typy virů, stejně jako bakteriemi skupiny A Streptococcus a Staphylococcus aureus, včetně meticilin-rezistentní Staphylococcus aureus (MRSA).

Další kroky

Mnoho laboratorní studie prokázaly roli vitaminu D v produkci AMP. Avšak pouze málo klinických studií prokázaly, že přidání buď vitamín D. ke stravě poskytuje ochranu proti škodlivé bakterie, nebo, že lidé s nízkým vitaminu D mají vyšší míru infekce.

Tyto konfliktní pozorování vedla vyšetřovatele v theernment podporované atopické dermatitidy Research Network (ADRN) pro prozkoumání jiné faktory mohou být zapojeny do chrání kůži před bakteriálním infekcím.

Odkaz

ADRN výzkumný tým vedený Richardem Gallo, M. D., Ph.D., na University of California v San Diegu, zjistil, že PTH hraje nečekané a zásadní roli.

V sérii experimentů v kultuře lidských buněk kůže, vyšetřovatelé ukázaly, že přítomnost mikrobiálních přípravků indukuje produkci PTH a jeho receptorem, což indukovanou produkci cathelicidin. Další pokusy zjištěno, že tento proces vyžaduje spolupráci aktivního vitamínu D.

Chcete-li zjistit, zda D interakce PTH-vitamin svěřena ochrana v živém organismu, vyšetřovatelé se obrátil na myším modelu. Jsou podávány PTH s myšmi, které byly na běžnou stravu s obsahem vitaminu D, a infikovány jim skupiny A Streptococcus o 24 hodin později. Normální (divokého typu) myší uvedené PTH měli méně bakterie v jejich kůži a menší velikost léze, ve srovnání s myšmi, které nebyly uvedeny PTH. Nicméně, knockout myši, které byly provedeny nelze převést dietní vitaminu D na aktivní vitamin D byly není chráněn, pokud je podáván PTH.

Vzhledem k tomu, vypadá, že hraje klíčovou roli při ochraně osob před infekcemi vitamin D, výzkumný tým chtěl vědět, proč nízkým příjmem vitamínu D nekoresponduje s větší náchylností k infekcím. Tým přivádí jednu skupinu myší divokého typu normální stravou a další skupina divokého typu myší, strava s nízkým obsahem vitamínu D. Když se pokusila vyvolat infekci skupiny A Streptococcus, že vitamin D-deficientních myší byly více náchylné k bakteriální infekce než myši na běžné stravy.

Zkoumá krev vitamin D-deficientních myší, bylo zjištěno, že zvýšené hladiny PTH pro kompenzaci nízké vitamínu D. Cathelicidin expresi v kůži, tudíž zvýšily v reakci na Skupina A Streptococcus výzvu, bez ohledu na dietu myši obdržel.

Nicméně, knockout myši, které bylo vydáno dietu s nízkým obsahem vitaminu D bylo prokázáno, že jsou náchylnější k bakteriální infekci, v porovnání s knockout myší na normální stravě. Vzhledem k tomu, interakce PTH-vitamin D je narušena u myší s vyřazeným genem, PTH nezvýšila v reakci na nízkým příjmem vitamínu D; Proto, cathelicidin exprese u těchto myší se nezvýšila v odpovědi na infekci.

I když spolupráce mezi hormonu PTH a vitaminu D je dobře zaveden, tato interakce velmi bylo přičítáno k regulaci vápníku v krvi. Zjištění na ADRN týmu naznačují, že PTH a vitamin D akt k indukci exprese cathelicidin, odhalila ochrannou roli pro PTH v kůži.

Vzhledem k tomu, experimenty provedené v kultuře lidských buněk kůže a myší modely ukazují, přímou korelaci mezi PTH a koncentrace vitaminu D a výrobu cathelicidin, je možné, že PTH může nakonec být použity pro léčení bakteriálních, plísňových a virových infekcí kůže. To bude zvláště důležité pro pacienty s atopickou dermatitidou, kteří mají nízké hladiny cathelicidin.

Je zapotřebí dalšího výzkumu, aby pochopili, jak PTH a vitamin D stimulují produkci AMP. Současné studie ADRN probíhají zkoumat aktivitu PTH u lidí, kteří jsou zdravé a osoby s atopickým ekzémem.

Muehleisen B, Bikle DD, Aguilera C, Burton DW, Sen G, Deftos LJ, Gallo RL. PTH / PTHrP a vitamin D kontrola antimikrobiální peptid exprese a citlivost na bakteriální infekce kůže. Věda translační medicíny. 2012 23.května [publikace elektronické verze před tiskem].

Zobrazit theernment informace o ekzém.