Těhotenství: způsoby, jak najít svůj termín splatnosti – přehled témat

Lékař může použít několik metod odhadnout, jak dlouho jste těhotná. Tyto metody mohou poskytnout odhad, když jste pravděpodobně dodávat své dítě (datum splatnosti). Datum splatnosti je pouze odhad, kdy budete dodávat. Většina žen dodat do 14 dnů od jejich splatnosti. 1

Nejběžnější způsob výpočtu svůj termín, je tím, že první den vaší poslední menstruace (LMP), přidáním 7 dní, a pak počítání vzad 3 měsíce. Například, pokud vaše LMP byl zahájen dne 20. března, měli byste přidat 7 dnů získat 27. března a pak odečíst 3 měsíce, aby si datum splatnosti 27. prosince.

Dalším způsobem, jak odhadnout datum splatnosti je přidání 40 týdnů na první den vaší poslední menstruace.

Chcete-li pomoci výpočtu datem splatnosti, použít interaktivní nástroj: Jaká je vaše Due Date?

Určení první den vaší poslední menstruace; Měření velikosti dělohy; Použití ultrazvukové testování.

Zhruba 12 týdnech těhotenství, v horní části dělohy (fundus) může být cítil nad pánevní ráfku. Na 20 týdnů, bude fundus být zhruba stejně vysoká jako pupku (pupek). Po asi 18 týdnů, je vzdálenost mezi stydké kosti a očního pozadí (v centimetrech), je pravděpodobné, že bude přibližně stejná jako počet týdnů od poslední menstruace.

Ačkoli výška pozadí se někdy používá k získání hrubou představu o tom, jak daleko těhotenství je, že není přesný způsob, jak předpovídat odhadovaný gestační věk. Existuje celá řada faktorů, které mohou usnadnit výšku pozadí se zdá nižší nebo vyšší, než se očekávalo, jako je například poloha plodu nebo přítomnosti děložního myomu.

Pokud si nejste jisti, o své poslední menstruace nebo pokud je velikost dělohy není obecně odpovídá odhadované délce těhotenství, může být ultrazvukovou zkoušku nařízeno, aby zjistili, že vaše datum splatnosti. Ultrazvuk testování je přesný způsob, jak zjistit, jak dlouho jste těhotná, zvláště pokud se to dělá před 20. týdnem těhotenství. 2 Někteří lékaři dělat ultrazvuk běžně v časné fázi těhotenství.

Při ultrazvukovém testu, malý přístroj se pohybuje tam a zpět přes břicho. Přístroj vysílá zvukové vlny, které se odrážejí od plodu. Zvukové vlny jsou převedeny na počítači do obrazu plodu, které se zobrazí na obrazovce televizoru.