Skalistých hor horečka

Rocky Mountain skvrnitý tyfus je bakteriální infekce přenášené klíštětem. Bez okamžité ošetření, Rocky Mountain skvrnitý tyfus může způsobit vážné poškození vnitřních orgánů, například ledvin a srdce.

Ačkoli to byl poprvé identifikován ve Skalistých horách, Rocky Mountain skvrnitý tyfus je nejvíce obyčejně nalezený v jihovýchodní části Spojených států. To také se vyskytuje v některých částech Kanadě, Mexiku, Střední Americe a Jižní Americe.

Časné příznaky a symptomy Rocky Mountain skvrnitý tyfus zahrnovat silné bolesti hlavy a vysokou horečku. O několik dní později, vyrážka na zápěstí a kotníků se obvykle objeví. Rocky Mountain skvrnitý tyfus dobře reaguje na výzvu léčbu antibiotiky.

Ačkoli mnoho lidí onemocní během prvního týdne po nemusí objevit infekce, příznaky po dobu až 14 dnů. Počáteční příznaky z Rocky Mountain skvrnitý tyfus často jsou nespecifické a mohou napodobovat jiných nemocí

Červená, nonitchy vyrážka spojená s Rocky Mountain skvrnitý tyfus obvykle objeví několik dní po počáteční příznaky začít. Vyrážka se obvykle dělá jeho první vzhled na zápěstí a kotníky, a mohou šířit v obou směrech – dolů do dlaní a chodidel, a až horních a dolních končetinách do svého trupu.

Několik lidí, kteří jsou infikováni Rocky Mountain skvrnitý tyfus není vůbec k rozvoji vyrážky, který dělá diagnózu mnohem obtížnější.

Navštivte svého lékaře, jestliže se objeví vyrážka nebo onemocní po přisátí klíštěte. Rocky Mountain skvrnitý tyfus a dalších infekčních chorob přenášených klíšťaty může postupovat rychle a může být život ohrožující. Pokud je to možné, vezměte klíště spolu s vámi ordinaci lékaře pro laboratorní vyšetření.

Vyrážka je příznačná

Kdy navštívit lékaře

Rocky Mountain skvrnitý tyfus je způsoben infekcí organismu Rickettsia rickettsii. Klíšťata nesoucí R. rickettsii jsou nejčastějším zdrojem infekce. Je-li infikovaný klíště připoutá na kůži a živí krvi po dobu šesti až 10 hodin, může si vyzvednout infekce. Ale může se nikdy vidět klíště na vás.

Rocky Mountain skvrnitý tyfus primárně dochází, když jsou klíšťata nejaktivnější a během teplého počasí, kdy lidé mají tendenci trávit více času venku. Rocky Mountain skvrnitý tyfus nelze šířit z člověka na člověka.

Co můžeš udělat

Faktory, které mohou zvýšit riziko nákazy Rocky Mountain skvrnitý tyfus zahrnují

Co můžete očekávat od svého lékaře

Můžete snížit riziko infekce tím, že kroky k zabránění expozici klíšťatům.

Skalistých hor poškozuje výstelku horečka svých nejmenších cév, což způsobuje nádoby k úniku nebo ve formě sraženiny. To může způsobit

Budete pravděpodobně začít tím, že vidí svou rodinu lékaře. V některých případech může být odkazoval se na lékaře, který se specializuje na infekčních chorob.

Připravuje seznam otázek vám pomůže co nejlépe využít svůj čas s lékařem. Pro Rocky Mountain skvrnitý tyfus, některé základní otázky, zeptejte se svého lékaře patří

Lékař může požádat některé z následujících otázek

Rocky Mountain skvrnitý tyfus může být obtížné diagnostikovat, protože první příznaky a symptomy jsou podobné těm, které v důsledku mnoha dalších nemocí.

Laboratorní testy mohou zkontrolovat vzorek krve, vyrážka vzorek nebo klíště samotné získávání důkazů o organismus, který způsobuje infekci. Vzhledem k tomu, časná léčba antibiotiky je tak důležité, lékaři ne čekat na tyto výsledky testů před zahájením léčby v případě, Rocky Mountain horečka je silně podezřelé.

Lidé, kteří vyvíjejí Rocky Mountain skvrnitý tyfus je mnohem pravděpodobnější, aby se předešlo komplikacím, pokud by se do pěti dnů od objevení se symptomů. To je důvod, proč váš lékař pravděpodobně začnete antibiotickou léčbu dříve, než obdrží přesvědčivé výsledky testů.

Doxycyklin (Monodox, Vibramycin, ostatní) je nejúčinnější léčba Rocky Mountain skvrnitý tyfus, ale to není dobrá volba, pokud jste těhotná. V takovém případě může lékař předepsat chloramfenikol jako alternativu.

Můžete snížit své šance na smluvní Skalistých hor horečku tím, že několik jednoduchých opatření

Odstraňte klíště pinzetou. Jemně uchopte klíště u jeho hlavy nebo úst. Nemačkejte nebo rozdrtit klíště, ale opatrně a neustále tahat. Jakmile budete mít kompletní klíště odstraněno, platí antiseptikum na skus oblasti.

Ačkoli existuje mnoho údajně efektivní metody pomáhají odstranit klíště, jako je vazelína, alkohol nebo dokonce použití horkého zápas na tělo klíštěte, žádná z nich není dobrá metoda pro odstranění klíštěte.

navštivte svého lékaře