sex bolesti hlavy

Sex bolesti hlavy jsou přivedl na sexuální aktivitu – zejména orgasmu. Můžete si všimnout, tupou bolest v hlavě a krku, které se tvoří jako sexuální vzrušení se zvyšuje. Nebo, častěji, může dojít k náhlé, silné bolesti hlavy těsně před nebo během orgasmu.

Většina sexuální bolesti hlavy jsou čeho bát. Ale některé z nich mohou být příznakem něco vážného, ​​jako jsou problémy s krevních cév, které zásobují mozek.

Existují dva typy pohlavních bolesti hlavy

U některých lidí, oba typy bolesti hlavy jsou spojeny.

Většina sex bolesti hlavy trvat nejméně několik minut. Jiní mohou přetrvávat několik hodin nebo dokonce dva až tři dny.

Mnoho lidí, kteří mají sexuální bolesti hlavy bude zakoušet v klastrech v průběhu několika měsíců, a pak mohou jít na rok nebo více, aniž by nějaké sexuální bolesti hlavy. Až polovina všech lidí s bolestí hlavy pohlavní zkušenosti je v průběhu přibližně šest měsíců. Někteří lidé mohou mít pouze jeden útok v průběhu jejich života.

Sex bolesti hlavy jsou obvykle není důvodem k obavám. Ale poraďte se s lékařem ihned, pokud se vyskytnou bolesti hlavy během sexuální aktivity – zvláště pokud se začne náhle, nebo je to vaše první bolest hlavy tohoto typu.

Kdy navštívit lékaře

Co můžeš udělat

Jakýkoli typ sexuální aktivity, která vede k orgasmu může vyvolat sexuální bolesti hlavy.

Náhlé-nástup a pomalé-to-stavět sexuální bolesti hlavy může být primární bolesti hlavy nejsou spojeny s žádným základního onemocnění. Sex bolesti hlavy, které přicházejí náhle mají větší šanci být spojován s

Co můžete očekávat od svého lékaře

Sex bolesti hlavy spojené se ztrátou vědomí, zvracení, ztuhlý krk, jiné neurologické příznaky a silnou bolestí trvající déle než 24 hodin, je větší pravděpodobnost, že v důsledku základní příčinu smrti.

mozek imaging

Sex bolesti hlavy může postihnout kohokoliv. Ale rizikové faktory pro tyto bolesti hlavy zahrnují

angiogramy

Vy jste pravděpodobně začít tím, že vidí svou rodinu lékaře nebo praktického lékaře. Nicméně, můžete být odkazoval k neurologovi. Zde je několik informací, které vám pomohou se připravit na schůzku, a vědět, co mohou očekávat od svého lékaře.

Spinal tap

Připravuje seznam otázek vám pomůže co nejlépe využít svůj čas s lékařem. U bolesti hlavy spojené se sexuální aktivitou, některé otázky, zeptejte se svého lékaře patří

preventivní léky

Neváhejte klást další otázky, které se mohou vyskytnout během svého jmenování.

Lékař je pravděpodobné, že se vás zeptat na otázky, jako je

Lékař bude pravděpodobně doporučit zobrazování mozku.

Počítačová tomografie (CT). V některých případech, zvláště pokud došlo k méně než 48 až 72 hodin předem, CT scan vašeho mozku může být provedeno vaše bolest hlavy.

CT využívá rentgenový přístroj, který se otáčí kolem své tělo a počítačem vytvářet obrazy průřezové mozku a hlavy.

Lékař může také nařídit mozkové angiogram, test, který může ukázat krku a mozkové tepny.

Tento postup zahrnuje závitů tenkou, flexibilní trubici cévy, obvykle začíná v rozkroku, do tepny v krku. Kontrastní materiál je vstřikován do trubice, aby umožnily X-ray stroj vytvořit obraz tepen v krku a mozku.

Někdy je zapotřebí Spinal Tap (lumbální punkce), jakož i – zvláště v případě, že bolest hlavy náhle a zcela nedávno začal a zobrazení mozku je normální.

S tímto postupem, lékař odstraní malé množství tekutiny, které obklopuje mozek a míchu. Vzorek tekutiny může ukázat, jestli je krvácení nebo infekce.

V některých případech, vaše první sex bolest hlavy může být i vaše jediná. Některé sexuální bolesti hlavy rychle zlepšovat, takže bolest je pryč, než jakýkoliv lék proti bolesti může fungovat.

Máte-li v anamnéze sexuálních bolesti hlavy a není příčina, může lékař doporučit, abyste přijmout preventivní léky pravidelně. Ty mohou zahrnovat

Někdy sexuální bolesti hlavy může být zabráněno zastavení sexuální aktivity před orgasmu. Užívání více pasivní roli při sexu také může pomoci.

navštivte svého lékaře