self-management – suché makulární degenerace

Životní styl a domácí opravné

Zvládání a podpora

Dokonce i po obdržení diagnózu suchého makulární degenerace, můžete podniknout kroky, které mohou pomoci zpomalit ztrátu zraku.

Vyberte si zdravé výživy. Antioxidační vitamíny v ovoci a zelenině přispívají ke zdraví očí. Kapusta, špenát, brokolice, hrách a jiné zeleniny mají vysoký obsah antioxidantů, včetně lutein a zeaxanthin, který může využít lidi s makulární degenerací. Potraviny, které obsahují vysoké hladiny zinku mohou být také zvláště velký význam u pacientů s makulární degenerací. Patří mezi ně high-protein potraviny, jako je hovězí, vepřové a jehněčí maso. Nonmeat zdroji jsou mléko, sýr, jogurt, celozrnné obiloviny a celozrnné pečivo.

Další dobrou volbou je zdravé nenasycené tuky, jako je olivový olej. A výzkumné studie ukázaly, že strava s vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin, jako je nalezené v losos, tuňák a vlašské ořechy, může snížit riziko vzniku pokročilé VPMD. Ale stejný přínos není zobrazen přijmout omega-3 doplňky, jako jsou například prášky rybí olej.

Pro lidi se středním nebo pokročilým onemocněním, přičemž formulace s vysokou dávkou antioxidačních vitaminů a minerálních látek může pomoci snížit riziko ztráty zraku, Americké akademie oftalmologie říká. Výzkum ukazuje výhody ve formulaci, která zahrnuje

Prevence

Důkazy neukazuje přínos v těchto doplňků pro lidi se v časném stadiu suché makulární degenerace. Kromě toho, vysoké dávky vitaminu E mohou zvýšit riziko srdečního selhání a dalších komplikací. Zeptejte se svého lékaře, pokud užívání doplňků je pro vás to pravé.

Tyto tipy vám mohou pomoci vyrovnat se s měnícím vizí

Můžete také použít televizní systém s uzavřeným okruhem, který používá kameru ke zvětšení textů a promítat ho na video obrazovce.

Následující opatření mohou pomoci snížit riziko vzniku suché makulární degenerace