Selegilin (transdermální podání) bezpečnostní opatření

Je velmi důležité, aby lékař bude kontrolovat průběh nebo vašeho dítěte při pravidelných návštěv, aby se ujistil tento lék funguje správně a ke kontrole nežádoucích účinků.

Neměli byste používat tento přípravek, pokud Vy nebo Vaše dítě užíváte karbamazepin (Tegretol®), jiné léky k léčbě deprese (např klomipramin, duloxetin, fluoxetin, imipramin, paroxetin, sertralin, venlafaxin, Celexa®, Cymbalta®, Effexor®, Lexapro®, Paxil®, Prozac®, Zoloft®), některé léky proti bolesti (např meperidin, methadon, pentazocin, propoxyfen, tramadol, Darvon®, Demerol®, Dolophine®, Ultram®), nebo léky proti kašli (např dextromethorphan, Benylin®). Nepoužívejte tento přípravek, pokud si také vzít selegilinu kapslí nebo tablet.

Selegilin náplast s kůží může způsobit, že některé lidi, které mají být rozrušený, podrážděný, nebo zobrazit jiné abnormální chování. To může také způsobit někteří lidé mají sebevražedné myšlenky a tendence, nebo aby se více depresi. Pokud si vaše dítě, nebo Váš pečovatel zaznamenáte některý z těchto nežádoucích účinků, informujte svého lékaře nebo svého dětského lékaře ihned.

Je-li náplast selegilin kůže použita při nízkých dávkách, nejsou tam žádné omezení týkající se potravin nebo nápojů jíte nebo pijete. Nicméně, existuje možnost, že nebezpečné reakce, jako je náhlá vysoký krevní tlak, může dojít v případě vyšších dávek používat některé potraviny nebo nápoje. Tyto potraviny nebo nápoje obsahují potraviny, které mají vysoký obsah tyraminu (nejběžnější u potravin, které jsou ve věku, nebo fermentovaných ke zvýšení jejich chuť), jako jsou sýry, Favy nebo širokých fazolových lusků, kvasinky nebo masové výtažky, uzené nebo nakládané maso, drůbež, nebo ryby, fermentované uzeniny (Bologna, pepperoni, salám, letní klobása) nebo jiné fermentované maso, kysané zelí, jakékoliv zkažené nebo nesprávně skladované maso, drůbež, ryby, játra nebo živočišné nebo jakékoliv přezrálé ovoce. Ty mohou také zahrnovat alkoholické nápoje s obsahem alkoholu nebo zdarma nebo za sníženou alkohol pivo a víno. Také po dobu nejméně 2 týdnů po ukončení užívání tohoto léku, tyto potraviny nebo nápoje mohou být i nadále reagovat s selegilin transdermální. Je-li seznam těchto potravin a nápojů není dána pro vás, požádejte svého lékaře, aby jeden.

Při použití společně s některými inhibitory MAO (např fenelzin, rasagilin, tranylcypromin) a léky k léčbě deprese Selegilin může vyvolat syndrom stav nazývaný serotonin (např amitriptylin, doxepin, fluoxetin, fluvoxamin, nortriptylin, paroxetin, sertralin, Elavil®, Luvox ®, Pamelor®, Paxil®, Prozac®, Zoloft®). Symptomy serotoninového syndromu patří: úzkost, neklid, rychlý srdeční tep, horečka, pocení, svalové křeče, záškuby, nevolnost, zvracení, průjem, vidění či slyšení věcí, které nejsou tam.

Poraďte se se svým lékařem nebo nemocnice na pohotovost okamžitě, pokud se objeví silné bolesti hlavy, ztuhlý krk, bolesti na hrudi, rychlý srdeční tep, nebo nevolnost a zvracení, zatímco vy nebo vaše dítě se tento přípravek používat. Může se jednat o příznaky závažné vedlejší účinek, který by měl mít pozornost lékaře.

Nevystavujte aplikované náplast kůži působení přímého tepla, jako jsou vyhřívací podušky, elektrické dečky, zahřívací lampy, sauna, vířivky, vyhřívanými vodními lůžky, a dlouhodobému přímému slunečnímu záření.

Předtím, než budete mít jakýkoliv druh chirurgického zákroku, informujte lékaře na starosti, že vy nebo vaše dítě tento přípravek používat. Použití selegilin společně s léky, které jsou často používány v průběhu operace může zvýšit účinek těchto léků.

Závratě, točení hlavy nebo mdloby mohou vyskytnout, zvláště když se dostanete až z lehu nebo sedu. Dostat se pomalu může pomoci. Pokud problém přetrvává nebo se zhorší, poraďte se se svým lékařem.

Neužívejte jiné léky, pokud byly projednány s lékařem. To zahrnuje předpis nebo přes-the-counter pilulky na hubnutí, bylinné přípravky na hubnutí, studené léky (např efedrin, fenylefrin, fenylpropanolamin, pseudoefedrin, Neo-Synephrine®, Novafed®, Sudafed®), jakýkoliv rostlinný nebo potravinový doplněk, který obsahuje tyramin, nebo léky nazývané amfetaminy (nazývané také stimulanty nebo “svršek”).