ruka noha kulhavky v ústech

Hand-foot-kulhavka. Tento společný a benigní onemocnění pro dětství je obvykle způsobeno kmenem A16 coxsackievirus, i když jsou zapojeny další kmeny stejného viru. Nejčastěji se vyskytuje v pozdním létě a časném podzimu. Prodromální se skládá z low-horečkou a malátností. Krátce poté, vezikulární léze vznikají na měkkém patře, jazyk, ústní sliznice a čípku. Rty jsou obvykle ušetřen. Občas se tyto léze mohou být bolestivé a způsobit potíže při jídle a pití. Kožní léze na dlaních a chodidlech vyvíjet 1 až 2 dny po objevení orálních lézí. Skládají se z asymptomatických kruhový nebo oválný vesiculopustules, které se vyvíjejí do povrchových erozí. Okraje dlaních a chodidlech jsou oblíbeným místem.

Color Atlas dětské dermatolog; Samuel Weinberg, Neil S. Próza, Leonard Krista; Copyright 2008, 1998, 1990, 1975, od McGraw-Hill, Inc. Všechna práva vyhrazena.

Článek: hand-foot-and-Mouth Disease – Téma přehled

: Mateřská znaménka: Portské víno Skvrny na hemangiomu; : Tipy mít dítěte zdraví kůže; : Běžné dětské Kožní problémy: od vyrážky na kožního onemocnění

 Sběr Image

ZDROJ; Color Atlas dětské dermatolog; Samuel Weinberg, Neil S. Próza, Leonard Krista; Copyright 2008, 1998, 1990, 1975, od McGraw-Hill, Inc. Všechna práva vyhrazena.

Maximalizovat své péče o pleť rutina vypadat teď mladší.

Vypadat dobře v každém Phot; Jak pečovat o Červené suché Ski; Překvapivé způsobů, jak snížit vráskám; Vyhnat pytle pod očima