revmatoidní artritidou léky: nebezpečné v průběhu těhotenství?

Některé léky revmatoidní artritida může poškodit nenarozené dítě. Které byste se měli vyhnout během těhotenství?

Mnoho typů revmatoidní artritidou léků může poškodit nenarozené dítě v průběhu těhotenství. Promluvte si se svým lékařem dříve, než otěhotníte, protože to je nejlepší se vyhnout určité léky revmatoidní artritidou po dobu několika měsíců před početím.

Revmatoidní artritida nastane, když váš imunitní systém mylně začne napadat tkáně kolem kloubů. Mnoho revmatoidní artritida léky působí tak, že potlačuje imunitní systém. Ostatní běžně předepisované léky kontrolovat zánět.

Různé typy léků nesou různá rizika. Některé mohou produkovat vrozené vady, zatímco jiní mohou způsobit potrat. Některé léky používané k léčbě revmatoidní artritidy mohou zvýšit riziko vzniku vysokého krevního tlaku nebo cukrovky pro těhotné ženy.

Načasování, když jsou léky přijata v těhotenství může být také důležité. Například některé léky mohou způsobit problémy pouze ve třetím trimestru, zatímco jiné je třeba se vyhnout úplně.

Revmatoidní artritida léky, aby se zabránilo v průběhu těhotenství a kojení zahrnují

Je to důležité pro ženy, které užívají tyto typy léků používat antikoncepci. Pokud plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem o přechodu na různých typů revmatoidní artritidy léky, které jsou během těhotenství méně riskantní.

navštivte svého lékaře