premenstruační syndrom (PMS) -Home léčba

Prvním krokem při učení řídit PMS je udržet menstruační deník (Co je PDF dokument?). Zapište si, jaký druh příznaků máte, jak závažné jsou, když máte menstruaci, i když jste ovulaci. To vám může pomoci identifikovat vzory ve svém cyklu a plánovat dopředu, aby lépe vyrovnat s příznaky.

Zkuste jeden nebo dva najednou, místo toho, všichni ve stejnou dobu. To vám pomůže zjistit, která opatření jsou nejužitečnější; Zkuste opatření po dobu dvou až tří menstruačních cyklů. Pokud tomu tak není Zdá se, že pomáhají, zkusit něco jiného.

Získat alespoň 2½ hodiny mírného cvičení týdně. Cvičení může pomoci zmírnit napětí, bolest a příznaky PMS nálady souvisejících; Jíst různé zdravé potraviny, zejména potraviny bohaté na vápník. Patří celá zrna, bílkovin, nízkotučné mléčné výrobky, ovoce a zelenina; Omezit kofein, alkohol, čokoládu a sůl; Přestat kouřit, pokud kouříte.

Použijte nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), jako je naproxen nebo ibuprofen ke zmírnění bolesti a snížení menstruační krvácení. Zkuste začít užívat NSAID 1 až 2 dny před očekávat, že bolest začít. NSAID fungují nejlépe, pokud jsou užívány před a v pravidelných intervalech po celé dny, máte bolesti; Nosit podprsenku příznivější, jako je sportovní podprsenky, kdy vaše prsa nezměkne.

Zkuste některé relaxační techniky, jako například dechová cvičení, jóga, nebo masážní terapie; Praktikovat lepší hospodaření s časem, a získat dostatek spánku; Vytvořit systém podpory. Připojte se k podpůrné skupině žen, které spravují PMS. Se svými blízkými, naplánovat způsoby, jak snížit nároky na vás, když máte PMS.