petržel: Používá, nežádoucí účinky, interakce a varování

Apium crispum, Apium petroselinum, Carum Petroselinum, společný Petržel, Zahrada Petržel, graine de Persil, Hamburg petržel, Huile de Persil, Petržel ovoce, Petržel olej, Petržel Root, Petržel Seed, Perejil, Persely, Persil Persil Cultiva, Persil F. .; Viz Všechny názvy Apium crispum, Apium petroselinum, Carum Petroselinum, společný Petržel, Zahrada Petržel, graine de Persil, Hamburg petržel, Huile de Persil, Petržel ovoce, Petržel olej, Petržel Root, Petržel Seed, Perejil, Persely, Persil Persil Cultiva, Persil Frisa, Persil de Naples, Persil voňavka, Persil Plat, Persin, Petersylinge, Petroselini Fructus, Petroselini Herba, Petrosilini Radix, Petroselinum crispum, Petroselinum Hortensie, Petroselinum sativum, Petroselinum vulgare, Prajmoda, Racine de Persil, rock Petržel; Anonymní

Petržel je bylina. List, osivo a kořen se používají k výrobě léku. Dávejte pozor, neplést s petrželkou blázna petrželkou a petrželkou piert; Petržel se používá pro infekce močových cest (UTI), ledvinových kamenů (nefrolitiáza), gastrointestinální (GI) poruchy, zácpa, žloutenka, střevní plyn (plynatosti), trávicí potíže, koliky, cukrovka, kašel, astma, retence tekutin (otok), osteoartritida , â € œtired krevní skupina a € (anémie), vysoký krevní tlak, podmínky prostaty a sleziny podmínek. To je také použít ke spuštění menstruaci, způsobit potrat, jako afrodiziakum a jako osvěžovač dechu; Někteří lidé platí petržel přímo na kůži pro popraskané nebo popraskanou kůží, modřiny, nádory, bodnutí hmyzem, vši, parazitů, a stimulovat růst vlasů; V potravinách a nápojích, petržel je široce používán jako ozdoba, okořenění, potravin a látek určených k aromatizaci; Ve zpracovatelském průmyslu, petržel olej se používá jako vonná látka v mýdlech, kosmetiky a parfémů.

Petržel by mohly pomoci povzbudit chuť k jídlu, zlepšuje trávení, zvyšuje tvorbu moči, snížit křeče a zvýšit menstruaci.

Nedostatečná Evidence fo; Ledvinové kameny; Infekce močových cest (IMC); Prasklá nebo popraskané kůže; modřiny; nádory; Hmyzí štípnutí; Zažívací problémy; Menstruační problémy; jaterní poruchy; Astma; Kašlat; zadržování tekutin a otoky (edém); Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost petržele pro tyto účely.

Petržel je pravděpodobné, SAFE, když byl spotřebován v množstvích běžně vyskytují v potravinách; Petržel je možná bezpečná pro většinu dospělých, pokud jsou užívány ústy v medicíně, krátkodobý. U některých lidí, petržel mohou způsobit alergické kožní reakce; Konzumace velmi velké množství petržele je pravděpodobné nebezpečné, protože to může způsobit další nežádoucí účinky jako â € œtired bloodâ € (anémie) a onemocněním jater nebo ledvin; Také, olej petržel semena aplikuje na kůži je pravděpodobné, nebezpečných a to může způsobit, že kůže, aby se stala další citlivost na sluneční záření a způsobit vyrážku. Není dostatek poznatků o bezpečnosti používání kořen petržele a list na kůži; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení: Petržel v potravinářských množstvích je v pořádku, ale petržel ve větších množstvích léčivých Je pravděpodobné, UNSAFE, pokud jsou užívány ústy během těhotenství. Petržel je použít k vyvolání potratu a začít menstruaci. Kromě toho, rozvoj Důkazy nasvědčují tomu, že při An-Tai-Yin, bylinné kombinovaný produkt obsahující petržel a Dong Quai, během prvních tří měsíců těhotenství zvyšuje riziko vážných vrozených vad. Pokud jste těhotná, držet s použitím pouze takové množství petržele typicky nalezené v potravinách; Není dostatek poznatků o bezpečnosti používání petržel s léčivými množstvích během kojení. To je nejlepší nepoužívat více než typické množství potravin petržele; Diabetes: Petržel by mohl snížit hladinu cukru v krvi. Dávejte pozor na příznaky nízké hladiny krevního cukru (hypoglykémie) a sledovat hladinu cukru v krvi opatrně, pokud máte cukrovku a používat petržel; zadržování tekutin (edém): Existuje obava, že petržel by mohlo způsobit, že tělo držet sodíku (sůl), a to zvyšuje retenci vody; Vysoký krevní tlak: Existuje obava, že petržel by mohlo způsobit, že tělo držet sodného (soli), a to by mohlo vysoký krevní tlak horší; Onemocnění ledvin: Neužívejte petrželku, pokud máte onemocnění ledvin. Petržel obsahuje chemikálie, které mohou onemocněním ledvin zhoršuje; Chirurgie: Petržel může snižovat hladinu glukózy v krvi a může zasahovat do krevního cukru v průběhu a po chirurgických zákrocích. Přestat používat petržel nejméně 2 týdny před plánovaným operaci.

Warfarin (Coumadin) je přijata na ředění krve a pomalé srážení krve. Velké množství Petržel listová může zvýšit krevní srážlivost. Užívání petržel spolu s warfarinem může dojít ke snížení jak dobře warfarin (kumarin) pracuje na ředění krve.

Petržel Zdá se, že fungují jako “vodní pilulka” tím, že způsobí, že tělo ztrácí vodu. Užívání petržel spolu s dalšími “vodních pilulek” by mohlo způsobit, že tělo ztrácí příliš mnoho vody. Ztrácí příliš mnoho vody může způsobit, abyste byli závratě a váš krevní tlak jít příliš nízká; Některé “vodní pilulky” zahrnují hydrochlorothiazid (Diuril), chlorthalidon (Thalitone), furosemid (Furosemid), hydrochlorothiazid (HCTZ, HydroDIURIL, Microzide) a další.

Někteří lidé jsou alergičtí na petrželkou. Aspirin může zvýšit vaši citlivost na petržel, pokud jste alergičtí na petrželkou. To byla hlášena pouze v jedné osobě. Ale aby se na bezpečné straně, pokud jste alergičtí na petržel neužívejte aspirin a jíst petržel.

Příslušná dávka petržele závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro petržele. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Abdelnoor, A. M., Batshoun, R., a Roumani, B. M. Bakteriální flóra ovoce a zeleniny v Libanonu a účinek praní na bakteriální obsahu. Zentralbl.Bakteriol.Mikrobiol.Hyg.B 198; 177 (3-4): 342-349.

Adsersen, A., Gauguin, B., Gudiksen, L., a Jager, A. K. Screening rostlin používaných v dánském lidovém léčitelství k léčbě poruchy paměti pro acetylcholinesterázy inhibiční aktivitu. J Ethnopharmacol 4-6-200; 104 (3): 418-422.

Ahmad, H., Tijerina, M. T., a Tobola, A. S. Preferenční nadměrná exprese třídy MU glutathion S-transferáza podjednotky v myších jater u Myristicin. Biochem.Biophys.Resmun. 7-30-199; 236 (3): 825-828.

Al Howiriny, T., Al Sohaibani, M., El Tahir, K., a Rafatullah, S. Prevence experimentálně indukované žaludeční vředy u potkanů ​​etanolové extraktem “Petržel” Petroselinum crispum. Am.J Chin Med 200; 31 (5): 699-711.

Appendino, G., Jakupovic, J., a Bossio, E. Strukturální revize petržel seskviterpeny crispanone a crispane. Phytochemistry 11-20-199; 49 (6): 1719-1722.

Arthur, L., Jones, S., Fabri, M., a Odumeru, J. Microbial Přehled vybraných Ontario-pěstovaných čerstvého ovoce a zeleniny. J Food Prot. 200; 70 (12): 2864-2867.

Aycicek, H., Oguz, U., a Karci, K. Stanovení celkového počtu aerobních a indikačních bakterií na některých surovin a jedli zeleninu z velkoobchodů v Ankara, Turecko. Int.J Hyg.Environ.Health 200; 209 (2): 197-201.

Bardalaye, P. C. a Wheeler, W. B. kapilární plynové chromatografie Stanovení prometryn a jejích produktů rozkladu v petrželkou. J Assoc.Off Anal.Chem 198; 68 (4): 750-753.

Baytak, S. a Turker, A. R. Stanovení olova a niklu ve vzorcích životního prostředí podle plamenná atomová absorpční spektrometrie po extrakci sloupec pevné fázi na Ambersorb-572 s EDTA. J Hazard.Mater. 2-28-200; 129 (1-3): 130-136.

Baytak, S., Kenduzler, E., Turker, A. R., a Gok, N. Penicillium digitatum imobilizovaný na pemzy jako nové pevné fázi extraktoru pro zakoncentrování a / nebo separace stopových kovů ve vzorcích životního prostředí. J Hazard.Mater. 5-30-200; 153 (3): 975-983.

Beier, R. C. přírodní pesticidy a biologicky aktivní složky v potravinách. Rev Environ kontaminovaného Toxicol. 199; 113: 47-137.

Birkett, M. A., Dodds, C. J., Henderson, I. F., Leake, L. D., Pickett, J. A., Selby, M. J., a Watson, P. Antifeedant sloučeniny ze tří druhů Apiaceae aktivních proti pole slimák, Deroceras reticulatum (Muller). J Chem.Ecol. 200; 30 (3): 563-576.

Bobovníková, TSI, Alekseeva, L. B., Dibtseva, A. V., Chernik, G. V., Orlinsky, D. B., Priputina, I. V. a Pleskachevskaya, G. A. Vliv kondenzátoru elektrárny v Serpukhov o kontaminaci vedlejší rostlinné polychlorovaných bifenylů. Sci Total Environ. 1-31-200; 246 (1): 51-60.

Bolkent, S., Yanardag, R., Ozsoy-Sacan, O., a Karabulut-Bulan, O. Účinky petržele (Petroselinum crispum) v játrech diabetických krys: a morfologické a biochemické studie. Phytother.Res 200; 18 (12): 996-999.

Borawska, M., Omieljaniuk, N., Rostkowski, J., Otlog, T., a Hamid, F. [Hodnota dusičnanů a dusitanů ve vybraných zeleniny a brambor prodávané na trhu v Bialystoku v letech 1991-1992]. Rocz.Panstw.Zakl.Hig. 199; 45 (1-2): 89-96.

BRAILSKI, Kh, GR’NCHAROV, V., a Mladenova, Z. [Effect petržele šťávy a odvar na sekreční a motor funkce žaludku a na biliární sekrecí.]. Vopr.Pitan. 196; 22: 13-17.

Brat, P. George, S., Bellamy, A., Du, L. Chaffaut, Scalbert, A., Mennen, L., Arnault, N., a Amiot, M. J. Denní příjem polyfenolů ve Francii z ovoce a zeleniny. J Nutr. 200; 136 (9): 2368-2373.

Bursac, M, Popovic, M, Mitic, R, Kaurinovic, B a Jakovljevic, V. Účinky petržele (Petroselinum crispum) a celeru (Apium graveolens) výtažky na indukci a čas spánku u myší. 200; 43: 780-783.

Butot, S., Putallaz, T., a Sanchez, G. Účinky sanitace, zmrazování a skladování zmrazených o střevních virů v lesních plodů a bylin. Int J Food Microbiol 8-15-200; 126 (1-2): 30-35.

Callister, S. M. a Agger, W. A. ​​Výčet a charakterizaci Aeromonas hydrophila a Aeromonas caviae izolován od obchodu s potravinami produktů. Appl.Environ Microbiol 198; 53 (2): 249-253.

Calucci, L., Pinzino, C., Zandomeneghi, M., Capocchi, A., GHIRINGHELLI, S., Saviozzi, F., Tozzi, S., a Galleschi, L. Vliv gama záření na volných radikálů a antioxidační obsah v devíti aromatických bylin a koření. J Agric.Food Chem 2-12-200; 51 (4): 927-934.

Calvo, M., Carazo, M. Arias, ML, Chaves, C., Monge, R., a činčily, M. [Prevalence Cyclospora sp., Cryptosporidium sp, mikrosporidií a stanovení fekální koliformní v čerstvé ovoce a zeleninu spotřebované v Kostarice]. Arch.Latinoam.Nutr. 200; 54 (4): 428-432.

Campanella, L., Bonanni, A., Favero, G., a Tomassetti, M. Stanovení antioxidačních vlastností aromatických bylin, olivami a čerstvým ovocem za použití senzoru enzymatickou. Anal.Bioanal.Chem 200; 375 (8): 1011-1016.

Campbell, E. W. Plant otravy umbelliferae (petržel rodiny). J Maine.Med doc. 196; 57 (2): 40-42.

CEKAN, Z. a Herout, A. [flavonové glykosidy z Petroselinum sativum Hoffm.]. Cesk.Farm. 195; 3 (5): 165-169.

Chaigneau, M. a Muraz, B. [dekontaminační některých koření ethylenoxidem. Vývoj 2-chlorethanolu a ethylenglykolu při zachování]. Ann.Pharm Fr. 199; 51 (1): 47-53.

Chaiter, Y., Rennert, G., Fischler, R., Rennert, H. S., Rozen, G., Gruber, S. B. a Amotz, A. B. Dietní příjem karotenoidních izomerů v Izraeli. Int.J Vitam.Nutr.Res 200; 77 (6): 398-405.

Chan, Y. C. a Blaschek, H. P. Srovnávací analýza Shigella boydii 18 alimentárních vypuknutí izolátu a souvisejících střevních bakterií: role RPOS a Adia v reakci s kyselinou stresu. J Food Prot. 200; 68 (3): 521-527.

Chaudhary, S. K., Ceska, O., Tetu, C., Warrington, P. J., Ashwood-Smith, M. J., a Poulton, G. A. Oxypeucedanin, major Furocoumarin v petržel, Petroselinum crispum. Planta Med 198; 52 (6): 462-464.

Chen, D. a Dou, Q. P. čajové polyfenoly a jejich role v prevenci a chemoterapii rakoviny. Int J Mol.Sci 200; 9 (7): 1196-1206.

Chen, J. USPA of Shigella sonnei. J Food Prot. 200; 70 (10): 2392-2395.

Chenard C H, Kopsell D A Kopsell D E. Dusík Koncentrace ovlivňuje živin a karotenoid akumulace v petrželkou. Journal of výživy rostlin 200; 28 (2): 285-297.

Chohan, M., Forster-Wilkins, G., a Opara, E. I. Stanovení antioxidační kapacity kuchyňské byliny vystaveny různým vaření a skladovacích procesů s použitím ABTS (* +) kation radikál testu. Rostlin Foods Hum.Nutr. 200; 63 (2): 47-52.

Christensen, L. P. a Brandt, K. Bioaktivní polyacetylenes v potravinářských rostlin čeledi Apiaceae: výskytu, biologickou aktivitu a analýzy. J Pharm.Biomed.Anal. 6-7-200; 41 (3): 683-693.

Christodoulopoulos, A. M., Osman, J. J., a Lynch, H. C. Inhibice růstu savčích buněk syntetických a přírodních fotosenzibilizujících činidel. Cytotechnology 200; 39 (1): 47 až 52.

Chrubasik, S., Droste, C., and Black, A. Chřest P (R) nemůže konkurovat v první linii diuretik při snižování krevního tlaku u antihypertenziv s léčbou vyžadující. Phytother.Res 200; 23 (9): 1345-1346.

Chrubasik, S., Droste, C., Dragano, N., Glimm, E., and Black, A. Účinnost a snášenlivost bylinné směsi Chřest P na krevní tlak u antihypertenziv s léčbou vyžadující. Phytomedicine 200; 13 (9-10): 740-742.

Conrath, U., Jeblick, W., a Kauss, H. Inhibitor kinázy protein, K-252a, snižuje elicitor indukované Ca2 + a K + vychytávání uvolňování, a zvyšuje syntézu kumarinem v petrželovou buňkách. FEBS Lett. 2-11-199; 279 (1): 141-144.

Dartsch, P. C. Vliv Asparagus-P na metabolismus buněk kultivovaných buňkách ledvin a zánětem zprostředkování. Phytother.Res 200; 22 (11): 1477-1481.

Dartsch, P. C. Potenciál Asparagus-P inaktivovat reaktivní kyslíkové radikály. Phytother.Res 200; 22 (2): 217-222.

Dhiraputra, C., Tiensasitorn, C., Techachaiwiwat, W., Jirapanakorn, N., Kachintorn, K., a Danchaivijitr, S. bakteriální kontaminace zeleniny sloužil v nemocnicích. J Med Assoc.Thai. 200; 88 Suppl 10: S42-S48.

Dreux, N., Albagnac, C., Carlin, F., Morris, C. E. a Nguyen-the C. Osud Listeria spp. Na petrželovou nať pěstované v laboratorních a polních kulturách. J Appl.Microbiol 200; 103 (5): 1821-1827.

Dreux, N., Albagnac, C., Federighi, M., Carlin, F., Morris, C. E. a Nguyen-the, C. životaschopný ale non-kultivovatelných Listeria monocytogenes na petrželovou natí a absence využití do kultivovatelných stavu. J Appl.Microbiol 200; 103 (4): 1272-1281.

Duden, R. a Fricker, degradace A. Enzymatické polárních lipidů v hluboce zmrazené petržel. Z Ernahrungswiss.Suppl 198; 20 (3): 172 až 181.

Duden, R. a Hubner, G. [enzymatická oxidace ve zmrazeném petržel]. Z Ernahrungswiss. 198; 20 (4): 270-274.

Duffy, E. A., Cisneros-Zevallos, L., Castillo, A., Pillai, S. D., Ricke, S. C., a Acuff, G. R. Přežití salmonel transformované pro expresi zelený fluorescenční protein na italskou petržel, jak ovlivněna zpracování a skladování. J Food Prot. 200; 68 (4): 687-695.

Duffy, EA, Lucia, LM, Kells, JM, Castillo, A., Pillai, SD, a Acuff, GR Koncentrace Escherichia coli a genetické rozmanitosti a antibiotické rezistence profilování salmonel izolovaných z vody na zavlažování, balírny zařízení a čerstvým ovocem a zeleninou v Texasu. J Food Prot. 200; 68 (1): 70-79.

Dušek, B., Hajšlová, J., a Kocourek, V. Stanovení nitrovaných polycyklických aromatických uhlovodíků a jejich prekurzorů v biotických matricích. J Chromatogr.A 12-20-200; 982 (1): 127-143.

Dussourd, D. E. chemické stimulanty listového-hloubení podle zelí kličkaře: přírodních produktů, neurotransmitery, insekticidy, a léků. J Chem.Ecol. 200; 29 (9): 2023-2047.

Eckey-Kaltenbach, H., Ernst, D., Heller, W., a Sandermann, H., Jr. Odpovědi Biochemical Rostlinné ozonu (IV. Cross-Indukce obranných drah v Petržel (Petroselinum crispum L.) rostliny). Plant Physiol 199; 104 (1): 67-74.

Eckey-Kaltenbach, H., Kiefer, E., Grosskopf, E., Ernst, D., a Sandermann, H., Jr. diferenciální přepis indukce petrželové proteinů souvisejících s patogenezí a malého proteinu tepelného šoku ozonem a teplo šokovat. Plant Mol.Biol 199; 33 (2): 343-350.

Edenharder, R., Kurz, P., John, K., Burgard, S., a Seeger, K. In vitro účinek zeleninových a ovocných šťáv na mutagenity 2-amino-3-methylimidazo [4,5-f ] chinolin, 2-amino-3,4-dimethylimidazo [4,5-f] chinolin, 2-amino-3,8-dimethylimidazo [4,5-f] chinoxalin. Food Chem.Toxicol. 199; 32 (5): 443-459.

Edenharder, R., Sager, JW, Glatt, H., Muckel, E., a Platt, KL Ochrana nápojů, ovoce, zeleniny, bylin, a flavonoidů proti genotoxicity 2-acetylaminofluorene a 2-amino-1-methyl- 6-fenyl-[4,5-b] pyridinu (PhIP) v metabolicky příslušných buněk V79. Mutat.Res 11-26-200; 521 (1-2): 57 – 72.

Egan, C. L. a Sterling, G. Phytophotodermatitis: návštěva Margaritaville. Cutis 199; 51 (1): 41 až 42.

Egin-Buhler, B. a Ebel, J. Zlepšené čištění a další charakterizace acetyl-CoA karboxylázy z kultivovaných buněk petržele (Petroselinum Hortensii). Eur.J Biochem. 6-15-198; 133 (2): 335-339.

Eidi A, Eidi M a L. Badiei antinociceptivní účinky ethanolického extraktu petržele (Petroselinum crispum L.) ponechává u myší. Medical Sciences Journal of Islamic Azad univerzity Tehran lékařská větev 200; 19 (3): 8.

el Shahawi, M. S. Retenční profily některých komerčních pesticidů, pyrethroidů a akaricid zbytků a jejich aplikace do rajčat a petrželkou rostliny. J Chromatogr.A 1-31-199; 760 (2): 179 – 192.

Elgayyar, M., Draughon, F. A., Golden, D. A., a hora, J. R. Antimikrobiální aktivita éterických olejů z rostlin proti vybraných patogenních a saprofytických mikroorganismů. J Food Prot. 200; 64 (7): 1019-1024.

Endley, S., Johnson, E., a Pillai, S. D. jednoduchá metoda pro screening cilantro a petržel na fekální indikátor viry. J Food Prot. 200; 66 (8): 1506-1509.

Ventilátor, X. a Sokorai, K. J. Retence kvalitu a nutriční hodnotě 13 řezaných zeleniny léčených nízkými dávkami záření. J. Food Sci. 200; 73 (7): S367-S372.

Farooq, M. O., Varshney, I. P., RAHMAN, W., a Khan, M. S. [Anthoxanthin glykosidy Apium Petroselinum a novou syntézu apigenine.]. Arch Pharm 195; 292/64: 792-796.

Fejes, S., Blazovics, A., Lemberkovics, E., Petri, G., Sz”oke, E., a Kery, A. likvidující volné radikály a membránová ochranné účinky methanolu extraktů z Anthriscus cerefolium L. (Hoffm .) a Petroselinum crispum (Mill.) NYM. ex A.W. Kopec. Phytother.Res 200; 14 (5): 362-365.

Fejes, S., Kery, A., Blazovics, A., Lugasi, A., Lemberkovics, E., Petri, G., a Szoke, E. [Zkoumání vitro antioxidační účinek z Petroselinum crispum (Mill.) NYM. ex A. W. Hill]. Acta Pharm Hung. 199; 68 (3): 150-156.

Feldheim W. Petržel jako deodorant? Petržel olej snižuje česnek zápach. Deutsche Apotheker-Zeitung (Německo) 199; 139: 46.

Fellbrich, G., Blume, B., Brunner, F., Hirt, H., Kroj, T., Ligterink, W., Romanski, A., a Norimberk, T. Phytophthora parasitica reakce elicitoru indukované v buňkách Petroselinum crispum. Plant Cell Physiol 200; 41 (6): 692-701.

Fellbrich, G., Romanski, A., Varet, A., Blume, B., Brunner, F., Engelhardt, S., Felix, G., Kemmerling, B., Krzymowska, M., a Nurnberger, T. NPP1, je Phytophthora spojená s spouštěčem obraně rostlin v petrželkou a Arabidopsis. Plant J 200; 32 (3): 375-390.

Flodrová, D., Dzurova, M., Lišková, D., Mohand, FA, Mislovicova, D., Malovicova, A., Voburka, Z., Omelková, J., a Stratilova, E. pektátu hydrolázy petržele (Petroselinum crispum) kořeny. Z Naturforsch.C. 200; 62 (5-6): 382-388.

Z Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. Ohniska Shigella sonnei infekce spojené s jíst čerstvou petrželkou – Spojené státy a Kanada, červenec-srpen 1998. JAMA 5-19-199; 281 (19): 1785-1787.

Gadi, D., Bnouham, M., Aziz, M., Ziyyat, A., Legssyer, A., Legrand, C., Lafeve, FF a Mekhfi, H. petržel extrakt inhibuje in vitro a ex vivo agregace destiček a prodlužuje dobu krvácení u potkanů. J Ethnopharmacol 8-17-200; 125 (1): 170-174.

Gebhardt, Y., Witte, S., Forkmann, G., Lukacin, R., Matern, U., a Martens, S. molekulární evoluce flavonoidů dioxygenases v rodině Apiaceae. Phytochemistry 200; 66 (11): 1273-1284.

Gerichter, C. B., Sechter, I., Gavish, A., a Cahan, D. Životaschopnost Vibrio cholerae biotopu El Tor a cholery fág na zelenině. Isr.J Med Sci 197; 11 (9): 889-895.

Girardin, H., Morris, CE, Albagnac, C., Dreux, N., Glaux, C., a Nguyen-the C. Chování patogenu náhražek Listeria innocua a Clostridium sporogenes při výrobě petržele v oblastech hnojených s kontaminované pozměňovací návrhy. FEMS Microbiol Ecol. 10-1-200; 54 (2): 287-295.

Glazura, L. E. spolupracovní studie o způsobu extrakcí lehkého špíny z celých, prasklý, nebo ve vločkách a kořením. J Assoc.Off Anal.Chem. 197; 58 (3): 447-450.

Gomez-Coronado, D. J., Ibanez, E., Ruperez, F. J., a Barbas, měření C. tokoferol v jedlé produkty rostlinného původu. J Chromatogr.A 10-29-200; 1054 (1-2): 227-233.

Gorgus, E., Lohr, C., raquet, N., Guth, S., a Schrenk, D. Limettin a furokumariny v nápojů obsahujících citrusové šťávy nebo extraktů. Food Chem.Toxicol. 201; 48 (1): 93-98.

Gorna-Binkul, A., Keymeulen, R. Van Langenhove, H., a Buszewski, B. Stanovení monocyklických aromatických uhlovodíků v ovoci a zelenině pomocí plynové chromatografie s hmotnostní spektrometrií. J Chromatogr.A 5-24-199; 734 (2): 297-302.

Gravot, A., Larbat, R., Hehn, A., Lievre, K., Gontier, E., Goergen, JL, a Bourgaud, F. skořicová kyselina 4-hydroxylázy mechanismus založený na inaktivaci psoralen deriváty: Klonování a charakterizace z C4H z producentských psoralen rostlin Ruta graveolens-vykazující nízkou citlivost na psoralen inaktivaci. Arch Biochem.Biophys. 2-1-200; 422 (1): 71-80.

Griffiths, I. B. a Douglas, R. G. Phytophotodermatitis u prasat vystavených petržele (Petroselinum crispum). Vet.Rec. 1-15-200; 146 (3): 73-74.

Grisebach, H. a Bilhuber, W. [na biosyntézu apigenin a chrysoeriol v petržel]. Z Naturforsch.B 196; 22 (7): 746-751.

Klidné a tiché, S., Robins, R. J., Lees, M., a Billault, I. Kvantitativní 2H NMR analýza distribuce deuterium v ​​kyselině petroselinové izolované z petrželkou semen. Phytochemistry 200; 64 (1): 227-233.

Gutierrez, J. Rodriguez, G., Barry-Ryan, C., a Bourke, P. Účinnost rostlinných éterických olejů proti foodborne patogenů a kažení bakterií spojených s ready-to-jíst zeleninu: antimikrobiální a smyslové screening. J Food Prot. 200; 71 (9): 1846-1854.

Gzyl, J. olovo a kadmium kontaminace půdy a zeleniny v dotyčné oblasti hornoslezského Polska. Sci Total Environ. 199; 96 (1-2): 199-209.

Hehmann, M., Lukacin, R., Ekiert, H., a Matern, U. furanokumarin biosyntéza v Ammi majus L. Klonování bergaptol O-methyltransferázy. Eur.J Biochem. 200; 271 (5): 932-940.

Hempel, J., Pforte, H., Raab, B., Engst, W., Bohm, H., a Jacobasch, G. Flavonoly a flavony petržele buňka suspenzní kultury změnit antioxidační kapacity plazmy u potkanů. Nahrung 199; 43 (3): 201-204.

Holk R, Scherer G. Mastné kyseliny a lysofosfolipidy jako potenciální druhých poslů v auxinu akci. Rychlá aktivace A2 aktivitu fosfolipázy podle auxinu v petržel a sóji buněk zavěšení kultivovány. Plant Journal 199; 16 (5): 601-611.

Howes, A. W., Dutton, M. F., a Chuturgoon, A. A. Metabolismus aflatoxinu B1 podle Petroselinum crispum (petržel). Mycopathologia 199; 113 (1): 25-29.

Hsu, W. Y., Simonne, A., a Jitareerat, P. Osudy naočkuje Escherichia coli O157: H7 a Salmonella na vybraných čerstvých kuchyňských bylin během chlazeného skladování. J Food Prot. 200; 69 (8): 1997-2001.

Huang, F. Y., Philosoph-Hadas, S., Meir, S., Callaham, D. A., Sabato, R., Zelcer, A., a Hepler, P. K. Zvýšení cytosolovým Ca 2+ v Petržel mezofylu buňkách koreluje s stárnutí listů. Plant Physiol 199; 115 (1): 51-60.

Hudson, J. A. a Mott, S. J. přítomnost Listeria monocytogenes, pohyblivých aeromonád a Yersinia enterocolitica ve vzorcích odebraných z okolního prostředí ze supermarketu lahůdek. Int J Food Microbiol 6-1-199; 18 (4): 333-337.

Ikeda, K., Schiltz, E., Fujii, T., Takahashi, M., Mitsui, K., Kodera, Y., Matsushima, A., Inada, Y., Schulz, GE, a Nishimura, H. fenylalanin amoniak-lyase modifikované polyethylenglykolem: potenciální terapeutické činidlo pro fenylketonurií. Amino.Acids 200; 29 (3): 283-287.

Innocenti, G., Dall’Acqua, F., a caporale, G. Vyšetřování obsahu furokumarinů v Apium graveolens av Petroselinum sativum. Planta Med 197; 29 (2): 165-170.

Insulander, M., de Jong, B., a Svenungsson, B. z potravin vypuknutí kryptosporidióz mezi hosty a personál v hotelové restauraci ve Stockholmu kraji, Švédsko, září 2008. Euro.Surveill 12-18-200; 13 (51)

Islám, M., Doyle, MP, Phatak, SC, Millner, P., a Jiang, X. Přetrvávání enterohemorrhagic Escherichia coli O157: H7 v půdě a na listových salátů a petrželkou pěstované na polích ošetřených s kontaminovanými hnůj kompostuje nebo závlahové vody , J Food Prot. 200; 67 (7): 1365-1370.

Islám, M., Morgan, J., Doyle, MP, Phatak, SC, Millner, P., a Jiang, X. Persistence Salmonella enterica serovar typhimurium na salátu a petržel a v půdě, na kterých byly pěstovány na polích ošetřených kontaminované komposty hnůj nebo zavlažování. Foodborne.Pathog.Dis. 200; 1 (1): 27-35.

Jia, X., Liu, J., a Xiang, H. [Nová strategie genové terapie pro hyperfenylalaninémií potkanů]. Zhonghua Yi.Xue.Za Zhi. 200; 80 (6): 464-467.

Jimenez-Alvarez, D., Giuffrida, F., Golay, PA, Cotting, C., Lardeau, A., a Keely, BJ Antioxidační aktivita oregano, petržel a olivový mlýn odpadní vody v hromadných oleje a olej ve vodě emulze obohacená v rybím oleji. J Agric.Food Chem. 8-27-200; 56 (16): 7151 až 7.159.

Jimenez-Alvarez, D., Giuffrida, F., Vanrobaeys, F., Golay, PA, Cotting, C., Lardeau, A., a Keely, BJ metody s vysokou propustností pro posouzení lipofilní a hydrofilní antioxidační kapacity potravin extraktů v vitro. J Agric.Food Chem. 5-28-200; 56 (10): 3470 až 3477.

Johannot, L. a Somerset, S. M. věkem související změny v flavonoidů příjmu a zdroje v australské populace. Public Health Nutr. 200; 9 (8): 1045-1054.

Johnston, L. M., Jaykus, L. A., Moll, D., Martinez, M. C., Anciso, J., Mora, B., a Moe, C. L. Pole studie o mikrobiologickou kvalitu čerstvých produktů. J Food Prot. 200; 68 (9): 1840-1847.

Justesen, U. Negativní atmosférickém tlaku chemická ionizace nízkoenergetický aktivace kolize hmotnostní spektrometrie k charakterizaci flavonoidů v extraktu z čerstvých bylin. J Chromatogr.A 12-15-200; 902 (2): 369-379.

Karmazin, M. [Vyhodnocení ovoce a kořenové Petroselinum na základě kolorimetrického stanovení apiol a Myristicin.]. Pharmazie 195; 10 (1): 57-60.

Kasidas, G. P. a Rose, G. obsah A. Oxaláty některých běžných potravin: Stanovení enzymatickou metodou. J Hum.Nutr. 198; 34 (4): 255-266.

Katz, V. A., Thulke, O. U. a Conrath, U. benzo připraví petržel buněk pro rozšířené elicitaci obranné reakce. Plant Physiol 199; 117 (4): 1333-1339.

Kauppinen, K., Kouša, M., a Reunala, T. Aromatické rostliny – příčinou vážných útoků z angioedému a kopřivky. Kontaktní dermatitida 198; 6 (4): 251-254.

Khalil, R. K. a Frank, J. F. Chování Escherichia coli O157: H7 z poškozených listů špenátu, hlávkového salátu, koriandrem, petrželkou a skladovaných při nevhodných teplotách. J Food Prot. 201; 73 (2): 212-220.

Khater, H. F. a Shalaby, A. A. Potenciál biologicky aktivních rostlinných olejů na potlačení komáří larvy (Culex pipiens, Diptera: Culicidae) z egyptského lokalitě. Rev Inst.Med Trop.Sao Paulo 200; 50 (2): 107-112.

Kirsch, C., Logemann, E., Lippok, B., Schmelzer, E., a Hahlbrock, K. vysoce specifický patogen-responzivní promotor element z bezprostřední časný aktivovaného CMPG1 genu v Petroselinum crispum. Plant J 200; 26 (2): 217-227.

Kneusel, R. E., Matern, U., a Nicolay, K. Příprava trans-caffeoyl-CoA z trans-4-kumaroyl-CoA Zn2 + -dependentních enzymů v kultivovaných rostlinných buňkách a jeho aktivace pomocí elicitoru vyvolané změně pH. Arch Biochem.Biophys. 198; 269 ​​(2): 455-462.

Knio, K. M., Usta, J., Dagher, S., Zournajian, H., a Kreydiyyeh, S. larvicidní účinek éterických olejů získaných z běžně používaných bylin v Libanonu proti přímořském komára, Ochlerotatus caspius. Bioresour.Technol. 200; 99 (4): 763-768.

Kobori, C. N. a Amaya, D. B. neobdělávané brazilské zelené listy jsou bohatší zdrojem karotenoidů, než jsou komerčně vyráběných listová zelenina. Food Nutr.Bull. 200; 29 (4): 320-328.

Kombrink, E. a Hahlbrock, K. Odpovědi kultivovaných buněk k petržel Elicitory od fytopatogenních hub: načasování a dávek závislost elicitoru-indukovaných reakcí. Plant Physiol 198; 81 (1): 216-221.

Kormil’tseva, I. V. [kontaktní dermatitidy kvůli petrželkou]. Vestn.Dermatol.Venerol. 198; (5): 51 až 53.

Kosolapov, A. B., Tsybul’ko, E. I., Makarova, E. V. a Cherevach, E. I. [Použití sirupu připraveného na základě planě rostoucí traviny na Dálném východě, v preventivní údržby onemocnění dýchacích cest a microelementoza u dětí]. Vopr.Pitan. 200; 73 (4): 21-24.

Kowalska-Pylka, H., Kot, A., Wiercinski, J., Kursa, K., Walkuska, G., a Cybulski, W. [olovo, kadmium, měď a obsah zinku v zelenině, angrešt ovoce a půdy ze zahradnictví grafy Lublin]. Rocz.Panstw.Zakl.Hig. 199; 46 (1): 3-12.

Krelowska-Kulas, M. obsah fluoru v zelenině a ovoci z průmyslové oblasti. Nahrung 199; 38 (4): 397-401.

Krelowska-Kulas, M. Stanovení hladiny některých stopových prvků v zelenině v různě kontaminovaných oblastech. Nahrung 199; 37 (5): 456-462.

Kreydiyyeh, S. I. a Usta, J. močopudné účinky a mechanismus účinku petrželkou. J Ethnopharmacol 200; 79 (3): 353-357.

Kuriyama, I., Musumi, K., Yonezawa, Y., Takemura, M., Maeda, N., Iijima, H., Hada, T., Yoshida, H., a Mizushina, Y. Inhibiční účinky glykolipidy frakce ze špenátu na savčí DNA polymerázy aktivitu a proliferaci lidských nádorových buněk. J Nutr.Biochem. 200; 16 (10): 594-601.

Lagey, K., Duinslaeger, L., a Vanderkelen, A. Popáleniny vyvolané rostlin. Burns 199; 21 (7): 542-543.

Lang, M. M., Harris, L. J. a Beuchat, L. R. přežití a zotavení z Escherichia coli O157: H7, Salmonella a Listeria monocytogenes v hlávkovém salátu a petrželkou za ovlivněný způsob očkování, doba mezi očkováním a analýzy a ošetření chlorované vody. J Food Prot. 200; 67 (6): 1092-1103.

Lapidot, A. a Yaron, S. Převod Salmonella typhimurium enterica serovaru z kontaminovaného závlahové vody k petržel je závislý na curli a celulózy, na biofilm složek matrixu. J Food Prot. 200; 72 (3): 618-623.

Lapidot, A., Romling, U., a Yaron, tvorba biofilmu S. a přežití Salmonella typhimurium na petržel. Int J Food Microbiol 6-15-200; 109 (3): 229-233.

Lechtenberg, M., Zumdick, S., Gerhards, C. Schmidt, T. J. a Hensel, A. Vyhodnocení analytických markerů charakterizujících různé metody sušení na petrželovou natí (Petroselinum crispum L.). Pharmazie 200; 62 (12): 949-954.

Leienbach, K. W. a Barz, W. [Metabolismus kyseliny nikotinové v suspenzních kulturách rostlinných buněk: I; Izolace, charakterizace a enzymologie kyseliny nikotinové N-alfa-arabinosidu (autorova transl)]. Hoppe Seylers.Z Physiol Chem 197; 357 (8): 1069-1080.

Lipinska, J. a Oprzadek, K. [Vyhodnocení obsahu kovu v zelenině z Siedlce zahrad]. Rocz.Panstw.Zakl.Hig. 199; 47 (2): 211-216.

Liu, J., Jia, X., Zhang, J., Xiang, H., Hu, W., a Zhou, Y. Studie nové strategie pro léčbu fenylketonurií. Artif.Cells Blood Substit.Immobil.Biotechnol 200; 30 (4): 243-257.

Lodhia, P., Yaegaki, K., Khakbaznejad, A., Imai, T., Sato, T., Tanaka, T., Murata, T., a Kamoda, T. Vliv zeleného čaje na těkavé sloučeniny síry v ústech vzduch. J Nutr.Sci Vitaminol (Tokyo) 200.; 54 (1): 89-94.

Logemann, E., Tavernaro, A., Schulz, W., Somssich, I. E., a Hahlbrock, K. UV světlo selektivně coinduces zásobovací cesty z primárního metabolismu a flavonoidů sekundární tvorby produktu v petrželkou. Proc.Natl.Acad.Sci U.S.A. 2-15-200; 97 (4): 1903-1907.

Loyall, L., Uchida, K., Braun, S., Furuya, M., a Frohnmeyer, H. glutathion a UV světlem indukovanému glutathion S-transferáza se účastní signalizace chalkon syntázu v buněčných kulturách. Plant Cell 200; 12 (10): 1939-1950.

Lozoya, E., Hoffmann, H., Douglas, C., Schulz, W., Scheel, D., a Hahlbrock, K. primární struktury a katalytické vlastnosti izoenzymů kódovaných dvěma 4-coumarate: CoA ligasy genů v petržel , Eur.J Biochem. 10-1-198; 176 (3): 661-667.

Luppi, A. a Bucci, G. [Epidemiologické studie nemocnosti ve venkovské komunity. 3. pracovní dermatitida v zahrádkáře způsobených celer a petržel]. Ig Mod. 197; 63 (11): 617-623.

Lutynski, R. Role olova jako znečišťující životní prostředí v době roste ekologického vědomí. Przegl.Lek. 199; 53 (4): 371-374.

Maleki, A. a Zarasvand, M. A. Těžké kovy ve vybraných jedlých zeleniny a odhadem jejich denní příjem v Sanandaji, Írán. Jihovýchodní Asie J Trop.Med.Public Zdraví 200; 39 (2): 335-340.

Manderfeld, M. M., Schafer, H. W., Davidson, P. M., a Zottola, E. A. Izolace a identifikace antimikrobiálních furokumarinů z petržele. J Food Prot. 199; 60 (1): 72 až 77.

Matern, U. Kumariny a další fenylpropanových sloučeniny v obranné odpovědi rostlinných buněk. Planta Med 199; 57 (7 Suppl): S15-S20.

Matern, U., Heller, W., a Himmelspach, K. konformační změny apigenin 7-O- (6-O-malonylglucoside), což je vakuolární pigmentu z petržele, se složením rozpouštědla a koncentrace protonů. Eur.J Biochem. 6-15-198; 133 (2): 439-448.

McCue, K. F. a Conn, E. E. Indukce kyselina shikimic Pathway enzymů Light v suspenzi kultivovaných buněk petržele (Petroselinum crispum). Plant Physiol 199; 94 (2): 507-510.

Meeran, S. M. a Katiyar, S. K. řízení buněčného cyklu, jako základ pro rakovinu chemoprevenci přes dietní prostředky. Přední Biosci. 200; 13: 2191-2202.

Mekhfi, H., El Haouari, M., Legssyer, A., Bnouham, M., Aziz, M., ātmani, F., Remmal, A., a Ziyyat, A. destiček anti-aggregant vlastnost některých léčivých marocké rostliny. J Ethnopharmacol 200; 94 (2-3): 317-322.

Mele, V. [On otravy s petrželkou použit jako abortifacient]. Folia Med (Napoli) 196; 51 (8): 601-613.

Meyer, H., Bolarinwa, A., Wolfram, G., a Linseisen, J. Biologická dostupnost apigenin z apiin bohaté petržel u lidí. Ann Nutr.Metab 200; 50 (3): 167 – 172.

Miller, EC, Swanson, AB, Phillips, DH, Fletcher, TL, Liem, A., a Miller, JA studie mezi strukturou a aktivitou těchto carcinogenicities na myších a potkanech některých přirozeně se vyskytujících a syntetických derivátů alkenylbenzene souvisejících s safrol a estragolu , Cancer Res 198; 43 (3): 1124-1134.

Moazedi, A. A., Mirzaie, D. N., Seyyednejad, S. M., Zadkarami, M. R., a Amirzargar, A. spasmolytický účinek z Petroselinum crispum (petržel), na ileu potkana při různých koncentracích chloridu vápenatého. Pak.J Biol Sci 11-15-200; 10 (22): 4036-4042.

Mohamed A. E., Rashed, M. N., a Mofty, A. Posuzování základních a toxických prvků v některých druzích zeleniny. Ecotoxicol.Environ Saf 200; 55 (3): 251-260.

Morris, C. E., Monier, J., a Jacques, M. metody sledování Mikrobiální biofilmy přímo na povrchu listů a obnovení je pro izolaci kultivovatelných mikroorganismů. Appl.Environ.Microbiol. 199; 63 (4): 1570-1576.

Moustafa, S. M., El Shamy, I. M. a Shaheen, N. Studie zaměřené na růst a chemických složek petrželky rostlin ve vztahu k ontogenezi. Pak.J Pharm Sci 199; 3 (1): 41-51.

Muller, M. a Anke, M. Distribuce kadmia v potravinovém řetězci (půda-rostlina-lidské) ze dne kadmia exponované oblasti a zdravotních rizicích v obecné populaci. Sci Total Environ 11-25-199; 156 (2): 151-158.

Nabrzyski, M. a Gajewska, R. [Obsah dusičnanů a dusitanů v ovoci, zelenině a dalších potravin]. Rocz.Panstw.Zakl.Hig. 199; 45 (3): 167-180.

Naimi, TS, Wicklund, JH, Olsen, SJ, Krause, G., Wells, JG, Bartkus, JM, Boxrud, DJ, Sullivan, M., Kassenborg, H., Besser, JM, Mintz, ED, Osterholm, MT , and Hedberg, CW Concurrent outbreaks of Shigella sonnei and enterotoxigenic Escherichia coli infections associated with parsley: implications for surveillance and control of foodborne illness. J Food Prot. 200; 66(4):535-541.

Nawrocki, J. The protection of parsley seedlings (Petroselinum sativum Hoffm. ssp. microcarpum) against damping-off. Commun Agric Appl.Biol Sci 200; 71(3 Pt B):993-997.

Nielsen, S. E. and Dragsted, L. O. Column-switching high-performance liquid chromatographic assay for determination of apigenin and acacetin in human urine with ultraviolet absorbance detection. J Chromatogr.B Biomed.Sci Appl. 8-25-199; 713(2):379-386.

O’Mahony, R., Al Khtheeri, H., Weerasekera, D., Fernando, N., Vaira, D., Holton, J., and Basset, C. Bactericidal and anti-adhesive properties of culinary and medicinal plants against Helicobacter pylori. World J Gastroenterol. 12-21-200; 11 (47): 7499 – 7507.

Ohyama, S., Kitamori, S., Kawano, H., Yamada, T., Inamasu, T., Ishizawa, M., and Ishinishi, N. Ingestion of parsley inhibits the mutagenicity of male human urine following consumption of fried salmon. Mutat.Res 198; 192(1):7-10.

Ojala, T., Remes, S., Haansuu, P., Vuorela, H., Hiltunen, R., Haahtela, K., and Vuorela, P. Antimicrobial activity of some coumarin containing herbal plants growing in Finland. J Ethnopharmacol 200; 73(1-2):299-305.

Omura, Y. and Beckman, S. L. Role of mercury (Hg) in resistant infections & effective treatment of Chlamydia trachomatis and Herpes family viral infections (and potential treatment for cancer) by removing localized Hg deposits with Chinese parsley and delivering effective antibiotics using various drug uptake enhancement methods. Acupunct.Electrother.Res 199; 20(3-4):195-229.

Outbreaks of Shigella sonnei infection associated with eating fresh parsley–United States and Canada, July-August 1998. MMWR Morb Mortal Wkly Rep 4-16-199; 48(14):285-289.

Ozcelik F, Yarat A Yanardag R Tunali T. Limited Effects of Parsley (Petroselinum crispum) on Protein Glycation and Glutathione in Lenses of Streptozotocin-Induced Diabetic Rats. Pharmaceutical Biology 200; 39(3):230-234.

Ozsoy-Sacan, O., Yanardag, R., Orak, H., Ozgey, Y., Yarat, A., and Tunali, T. Effects of parsley (Petroselinum crispum) extract versus glibornuride on the liver of streptozotocin-induced diabetic rats. J Ethnopharmacol 3-8-200; 104(1-2):175-181.

Ozturk, L., Bulbul, M., Elmastas, M., and Ciftci, M. Purification and some kinetic properties of catalase from parsley (Petroselinum hortense Hoffm., Apiaceae) leaves. Prep.Biochem.Biotechnol 200; 37(3):229-238.

Park, C. E. and Sanders, G. W. Occurrence of thermotolerant campylobacters in fresh vegetables sold at farmers’ outdoor markets and supermarkets. Can.J Microbiol 199; 38(4):313-316.

Parry J, Zhigang H Luther M Lan S Zhoua K Yua L. Characterization of Cold-Pressed Onion, Parsley, Cardamom, Mullein, Roasted Pumpkin, and Milk Thistle Seed Oils. Journal of the Oil Chemists’ Society 200; 83(10):847-854.

Patel, D., Shukla, S., and Gupta, S. Apigenin and cancer chemoprevention: progress, potential and promise (review). Int J Oncol 200; 30(1):233-245.

Pavlickova, J., Zbiral, J., Smatanova, M., Habarta, P., Houserova, P., and Kuban, V. Uptake of thallium from naturally-contaminated soils into vegetables. Potraviny Addit.Contam 200; 23(5):484-491.

Pereira, C., Li, D., and Sinclair, A. J. The alpha-linolenic acid content of green vegetables commonly available in Australia. Int J Vitam.Nutr.Res 200; 71(4):223-228.

Perelman, B. and Kuttin, E. S. Parsley-induced photosensitivity in ostriches and ducks. Avian Pathol. 198; 17(1):183-192.

Peterson, S., Lampe, J. W., Bammler, T. K., Gross-Steinmeyer, K., and Eaton, D. L. Apiaceous vegetable constituents inhibit human cytochrome P-450 1A2 (hCYP1A2) activity and hCYP1A2-mediated mutagenicity of aflatoxin B1. Food Chem.Toxicol. 200; 44(9):1474-1484.

Pforte, H., Hempel, J., and Jacobasch, G. Distribution pattern of a flavonoid extract in the gastrointestinal lumen and wall of rats. Nahrung 199; 43(3):205-208.

Phillips, D. H., Reddy, M. V., and Randerath, K. 32P-post-labelling analysis of DNA adducts formed in the livers of animals treated with safrole, estragole and other naturally-occurring alkenylbenzenes. II. Novorozené samci B6C3F1 myší. Karcinogeneze 198; 5 (12): 1623-1628.

Popovic, M., Kaurinovic, B., Jakovljevic, V., Mimica-Dukic, N., and Bursac, M. Effect of parsley (Petroselinum crispum (Mill.) Nym. ex A.W. Hill, Apiaceae) extracts on some biochemical parameters of oxidative stress in mice treated with CCl(4). Phytother.Res 200; 21(8):717-723.

Poynter, S. D. and Shellie, R. A. High-speed, low-pressure gas chromatography-mass spectrometry for essential oil analysis. J Chromatogr.A 7-18-200; 1200(1):28-33.

Putnam, S. E., Scutt, A. M., Bicknell, K., Priestley, C. M., and Williamson, E. M. Natural products as alternative treatments for metabolic bone disorders and for maintenance of bone health. Phytother.Res. 200; 21(2):99-112.

RAJKOWSKI, Z. [Studies on the essential oil from parsley fruits (Petroselinum sativum Hoffm.)]. Acta Pol.Pharm 196; 19:383-394.

Ren, S. and Lien, E. J. Natural products and their derivatives as cancer chemopreventive agents. Prog.Drug Res 199; 48:147-171.

Rieu, A., Guzzo, J., and Piveteau, P. Sensitivity to acetic acid, ability to colonize abiotic surfaces and virulence potential of Listeria monocytogenes EGD-e after incubation on parsley leaves. J Appl.Microbiol 201; 108(2):560-570.

Rise, M., Cojocaru, M., Gottlieb, H. E., and Goldschmidt, E. E. Accumulation of alpha-Tocopherol in Senescing Organs as Related to Chlorophyll Degradation. Plant Physiol 198; 89(4):1028-1030.

Roberts, R. M., Shah, R. H., Golebiewski, A., and Loewus, F. Incorporation of Methanol into Pectic Substance. Plant Physiol 196; 42(12):1737-1742.

RODIGHIERO, G. and ALLEGRI, G. [Research on the bergaptene content of celery and parsley.]. Farmaco Sci 195; 14:727-733.

Rontani, J. F., Rabourdin, A., Pinot, F., Kandel, S., and Aubert, C. Visible light-induced oxidation of unsaturated components of cutins: a significant process during the senescence of higher plants. Phytochemistry 200; 66(3):313-321.

Rostkowski, J., Borawska, M., Omieljaniuk, N., and Otlog, K. [Content of nitrates and nitrites in early vegetables and potatoes sold in the marketplace of Bialystok in the year 1992]. Rocz.Panstw.Zakl.Hig. 199; 45(1-2):81-87.

Roszczenko, A., Rogalska, J., Potapczuk, L., and Kleczynska, A. [Influence of thermal processing and storage on the content of nitrates and nitrites in chosen vegetables from the Podlasie province]. Przegl.Lek. 200; 58 Suppl 7:30-34.

Salim R, Sayrafi S A Sayrafi O Al-Subu M M Isa M. Effect of irrigation with lead and cadmium on the growth and on the metal uptake of cauliflower, spinach, and parsley. Journal of Environmental Science and Health, Part A: Environmental Science & Engineering & Toxic & Hazardous Substance Control 199; 30(4):831.

Samadi, N., Abadian, N., Bakhtiari, D., Fazeli, M. R., and Jamalifar, H. Efficacy of detergents and fresh produce disinfectants against microorganisms associated with mixed raw vegetables. J Food Prot. 200; 72(7):1486-1490.

Schmelzer, E., Jahnen, W., and Hahlbrock, K. In situ localization of light-induced chalcone synthase mRNA, chalcone synthase, and flavonoid end products in epidermal cells of parsley leaves. Proc.Natl.Acad.Sci U.S.A 198; 85(9):2989-2993.

Schmidtlein, H. and Herrmann, K. [On the phenolic acids of vegetables. IV. Hydroxycinnamic acids and hydroxybenzoic acids of vegetables and potatoes (author’s transl)]. Z Lebensm.Unters.Forsch 12-16-197; 159(5):255-263.

Shearer, A. E., Strapp, C. M., and Joerger, R. D. Evaluation of a polymerase chain reaction-based system for detection of Salmonella enteritidis, Escherichia coli O157:H7, Listeria spp., and Listeria monocytogenes on fresh fruits and vegetables. J Food Prot. 200; 64(6):788-795.

Shirron, N., Kisluk, G., Zelikovich, Y., Eivin, I., Shimoni, E., and Yaron, S. A comparative study assaying commonly used sanitizers for antimicrobial activity against indicator bacteria and a Salmonella Typhimurium strain on fresh produce. J Food Prot. 200; 72(11):2413-2417.

Smigiel, D. [Accumulation of heavy metals (Pb, Cd) in selected varieties of vegetables]. Rocz.Panstw.Zakl.Hig. 199; 45(4):279-284.

Somerset, S. M. and Johannot, L. Dietary flavonoid sources in Australian adults. Nutr Cancer 200; 60(4):442-449.

Speer, K., Horstmann, P., Steeg, E., Kuhn, T., and Montag, A. [The analysis of polycyclics in vegetable samples]. Z Lebensm.Unters.Forsch 199; 191(6):442-448.

Stransky, L. and Tsankov, N. Contact dermatitis from parsley (Petroselinum). Kontaktní dermatitida 198; 6(3):233-234.

Thomason, B. M., Cherry, W. B., and Dodd, D. J. Salmonellae in health foods. Appl.Environ Microbiol 197; 34(5):602-603.

Tobin, A. J. Carbonic anhydrase from parsley leaves. J Biol Chem 5-25-197; 245(10):2656-2666.

Tschape, H., Prager, R., Streckel, W., Fruth, A., Tietze, E., and Bohme, G. Verotoxinogenic Citrobacter freundii associated with severe gastroenteritis and cases of haemolytic uraemic syndrome in a nursery school: green butter as the infection source. Epidemiol.Infect. 199; 114(3):441-450.

Tuinema, R. M., Uijlings, R., Dijkman, M. A., van den Broek, M. P., and de Lange, D. W. [Intoxication with Monkshood (Aconitum napellus)]. Ned.Tijdschr.Geneeskd. 200; 153:A387.

Tun, N. N., Holk, A., and Scherer, G. F. Rapid increase of NO release in plant cell cultures induced by cytokinin. FEBS Lett. 12-7-200; 509(2):174-176.

Vora, S. R., Patil, R. B., and Pillai, M. M. Protective effects of Petroselinum crispum (Mill) Nyman ex A. W. Hill leaf extract on D-galactose-induced oxidative stress in mouse brain. Indický J Exp.Biol 200; 47(5):338-342.

Wahba, N. M. Ahmed, A. S., a Ebraheim, Z. Z. antimikrobiální účinky papriky, petržel a kopr a jejich role v mikrobiologické zvyšování kvality tradičního egyptského Kareish sýra. Foodborne.Pathog.Dis. 201; 7 (4): 411-418.

Wang, L., Sterling, B., and Don, P. Berloque dermatitis induced by “Florida water”. Cutis 200; 70 (1): 29-30.

Wawrzyniak, A., Gronowska-Senger, A., and Majchrzak, D. [Values of nitrates and nitrites in selected vegetables given to hospitalized children]. Rocz.Panstw.Zakl.Hig. 199; 44(4):317-323.

Wei, A. a Shibamoto, T. antioxidační aktivity a těkavé podíly různých esenciálních olejů. J Agric.Food Chem. 3-7-200; 55 (5): 1737-1742.

Wei, A. and Shibamoto, T. Antioxidant activities of essential oil mixtures toward skin lipid squalene oxidized by UV irradiation. Cutan.Ocul.Toxicol. 200; 26(3):227-233.

Wellmann, E. UV dose-dependent induction of enzymes related to flavonoid biosynthesis in cell suspension cultures of parsley. FEBS Lett. 3-1-197; 51(1):105-107.

WINTER, H. [Proteins in parsley seeds (Petroselinum sativum).]. Arch Pharm Ber.Dtsch.Pharm Ges. 195; 290(4):200-203.

Wright, C. I., Van Buren, L., Kroner, C. I., and Koning, M. M. Herbal medicines as diuretics: a review of the scientific evidence. J Ethnopharmacol. 10-8-200; 114(1):1-31.

Wu, F. M., Doyle, M. P., Beuchat, L. R., Wells, J. G., Mintz, E. D., and Swaminathan, B. Fate of Shigella sonnei on parsley and methods of disinfection. J Food Prot. 200; 63(5):568-572.

Wulf, L. W., Nagel, C. W., and Branen, A. L. High-pressure liquid chromatographic separation of the naturally occurring toxicants myristicin, related aromatic ethers and falcarinol. J Chromatogr. 11-21-197; 161: 271-278.

Yan, Y., Huang, L., and Koffas, M. A. Biosynthesis of 5-deoxyflavanones in microorganisms. Biotechnol J 200; 2(10):1250-1262.

Yanardag, R., Bolkent, S., Tabakoglu-Oguz, A., and Ozsoy-Sacan, O. Effects of Petroselinum crispum extract on pancreatic B cells and blood glucose of streptozotocin-induced diabetic rats. Biol Pharm Bull. 200; 26(8):1206-1210.

Yarnell, E. Botanical medicines for the urinary tract. World J Urol. 200; 20(5):285-293.

Yildiz, L., Baskan, K. S., Tutem, E., and Apak, R. Combined HPLC-CUPRAC (cupric ion reducing antioxidant capacity) assay of parsley, celery leaves, and nettle. Talanta 10-19-200; 77(1):304-313.

Yoshikawa, M., Uemura, T., Shimoda, H., Kishi, A., Kawahara, Y., and Matsuda, H. Medicinal foodstuffs. XVIII. Phytoestrogens from the aerial part of Petroselinum crispum MIll. (Parsley) and structures of 6″-acetylapiin and a new monoterpene glycoside, petroside. Chem Pharm Bull.(Tokyo) 200; 48(7):1039-1044.

Zalewski, W., Oprzadek, K., Syrocka, K., Lipinska, J., and Jaroszynska, J. [Value of harmful elements in fruit and vegetables grown in the province of Siedlce]. Rocz.Panstw.Zakl.Hig. 199; 45(1-2):19-26.

Zalewski, W., Syrocka, K., and Oprzadek, K. [Determination of elements hazardous to health in vegetables grown in the Siedlece district]. Rocz.Panstw.Zakl.Hig. 198; 40(1):16-20.

Zawadzka, T., Mazur, H., Starska, K., Wojciechowska-Mazurek, M., Cwiek, K., Brulinska-Ostrowska, E., Uminska, R., and Bichniewicz, A. [Content of metals in vegetables from various regions of poland in the years 1986-1988. II. Content of zinc and copper]. Rocz.Panstw.Zakl.Hig. 199; 41(3-4):132-143.

Zawadzka, T., Mazur, H., Wojciechowska-Mazurek, M., Starska, K., Brulinska-Ostrowska, E., Cwiek, K., Uminska, R., and Bichniewicz, A. [Content of metals in vegetables from various regions of Poland in the years 1986-1988. I. Content of lead, cadmium and mercury]. Rocz.Panstw.Zakl.Hig. 199; 41(3-4):111-131.

Zaynoun, S., Abi, Ali L., Tenekjian, K., and Kurban, A. The bergapten content of garden parsley and its significance in causing cutaneous photosensitization. Clin.Exp.Dermatol. 198; 10 (4): 328-331.

Zheng, G. Q., Kenney, P. M., Zhang, J., and Lam, L. K. Inhibition of benzo[a]pyrene-induced tumorigenesis by myristicin, a volatile aroma constituent of parsley leaf oil. Karcinogeneze 199; 13(10):1921-1923.

Zhou, G. D., Moorthy, B., Bi, J., Donnelly, K. C., and Randerath, K. DNA adducts from alkoxyallylbenzene herb and spice constituents in cultured human (HepG2) cells. Environ.Mol.Mutagen. 200; 48 (9): 715-721.

Zidorn, C., Johrer, K., Ganzera, M., Schubert, B., Sigmund, E. M., Mader, J., Greil, R., Ellmerer, E. P., and Stuppner, H. Polyacetylenes from the Apiaceae vegetables carrot, celery, fennel, parsley, and parsnip and their cytotoxic activities. J Agric.Food Chem. 4-6-200; 53(7):2518-2523.

Zommer-Urbanska, S., Bojarowicz, H., and Kuklinski, M. [Effect of emissions from the glass factory “Sudety” in Szczytna on the levels of lead and fluorine in selected vegetables and fruit collected in 1989]. Rocz.Panstw.Zakl.Hig. 199; 42(2):127-130.

Zommer-Urbanska, S., Topolewski, P., Wojciech, P., and Bojarowicz, H. [Effect of emissions from the Household Glassware Factory (HGF) “Irena” in Inowroclaw on the levels of fluorine and lead in selected vegetables and fruit harvested in 1988]. Rocz.Panstw.Zakl.Hig. 199; 42(1):25-32.

Bolton-Smith C, Price RJ, Fenton ST, et al. Kompilace provizorní databáze ve Velké Británii za obsah fyllochinon (vitamin K1) potravin. Br J Nutr 200; 83:389-99.

Chuang CH, Doyle P, Wang JD, et al. Bylinné léky používané během prvního trimestru a hlavní vrozené vady: analýza dat ze studie těhotenství kohorty. Drug Saf 200; 29:537-48.

Ciganda C a Laborde A. Bylinkové čaje používané k umělým potratem. J Toxicol.Clin Toxicol. 200; 41: 235-239.

Eberhard P, Gall HM, Muller I, Moller R. Dramatic augmentation of a food allergy by acetylsalicylic acid. J Allergy Clin Immunol 200; 105:844.

Elektronická Code of Federal Regulations. Hlava 21. Část 182 – Látky obecně považované za bezpečné. K dispozici na adrese: http://ecfr.gpoaccess.gov/cgi/t/text/text-idx?c=ecfr&sid= 786bafc6f6343634fbf79fcdca7061e1 & RGN = div5 & view = text-node = 21: 3.0.1.1.13 & ID NO = 21

Foster S, Tyler VE. Tylerova Čestný Herbal, 4. vydání, Binghamton, NY:. Haworth Herbal Press, 1999.

Heck AM, DeWitt BA, Lukeš AL. Potenciální interakce mezi alternativními terapiemi a warfarinu. Am J Health Syst Pharm 200; 57: 1221-7.

Jakovljevic, V., Raskovic, A., Popovic, M., and Sabo, J. The effect of celery and parsley juices on pharmacodynamic activity of drugs involving cytochrome P450 in their metabolism. Eur.J Drug Metab Pharmacokinet. 200; 27(3):153-156.

Janssen K, Mensink RP, Cox FJ, et al. Effects of the flavonoids quercetin and apigenin on hemostasis in healthy volunteers: results from an in vitro and a dietary supplement study. Am J Clin Nutr 199; 67:255-62.

Kreydiyyeh SI, Usta J, Kaouk I, et al. The mechanism underlying the laxative properties of parsley extract. Phytomedicine 200; 8:382-8..

Nielsen SE, Young JF, Daneshvar B, et al. Effect of parsley (Petroselinum crispum) intake on urinary apigenin excretion, blood antioxidant enzymes and biomarkers for oxidative stress in human subjects. Br J Nutr 199; 81:447-55.

O’Neil J, Hughes S, Lourie A, Zweifler J. Účinky echinacea na frekvenci symptomů horních cest dýchacích: randomizované, dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná studie. Ann Allergy Asthma Immunol 200; 100: 384-8.

Ojala T, Vuorela P, Kiviranta J, et al. Biologická zkouška s použitím Artemia salina pro detekci fototoxicitu rostlinných kumariny. Planta Med 199; 65: 715-8.

Potter, J. D. and Steinmetz, K. Vegetables, fruit and phytoestrogens as preventive agents. IARC Sci Publ 199; (139):61-90.

Loupežníci JE, Tyler VE. Tylerova Byliny volby: terapeutické použití Phytomedicinals. New York, NY: The Haworth Herbal Press, 1999.

Schamschula, R. G., Sugar, E., Un, P. S., Duppenthaler, J. L., Toth, K., and Barmes, D. E. Aluminium, calcium and magnesium content of Hungarian foods and dietary intakes by children aged 3.9 and 14 years. Acta Physiol Hung 198; 72 (2): 237-251.

Tunali T, Yarat A, Yanardag R, et al. Effect of parsley (Petroselinum crispum) on the skin of STZ induced diabetic rats. Phytother Res 199; 13:138-41..

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese