Otrava – přehled témat

Jed je látka, která má toxické účinky a může vás zranit nebo se vám špatně, pokud jsou vystaveny na to. Jedy lze nalézt všude, od jednoduchých domácích čisticích prostředků na kosmetiku pro pokojové rostliny až po průmyslové chemikálie. Dokonce i léky, které jsou brány v nesprávné dávce, v nesprávnou dobu nebo nesprávné osobě může způsobit toxické účinky. Jedovaté látky, které mohou ublížit, pokud jsou spolknutí, vdechnutí, potřísnění kůže nebo vniknutí do očí. Ve většině případů, jakýkoliv produkt, který vydává výpary, nebo je aerosol, který může být inhalován by měl být považován za možný jed. Více než 90% z otravy se vyskytují v domácnosti.

Alkohol a nelegální drogy. Pro více informací o alkoholu a drog problémy; úniku plynu, jako je například únik výfukových plynů z ohřívačů a krbových kamen a výfukového plynu automobilu. Pro více informací o otravu oxidem uhelnatým; Léky, jako je paracetamol, antibiotika, léky proti kašli a nachlazení, vitamíny, bolesti relievers, prášky na spaní a sedativa; čistící prostředky pro domácnost zásoby a další látky, jako jsou kosmetika, nemrznoucí směsi, čelní sklo čistší, zahradnické produkty a ředidla; Bylinné produkty.

Malé děti jsou také vystaveny vysokému riziku pro náhodné otravy z nepředepsání a léky na předpis. I přesto, že medicína láhve jsou baleny, aby se zabránilo dítě před jejich otevření, ujistěte se, že udržet všechny léky od místa, kde děti jich může dosáhnout.

Teenageři mají také zvýšené riziko otravy, a to jak náhodné i úmyslné, protože jejich rizikového chování. Někteří dospívající experimentovat s jedovatými látkami jako je například čichání lepidla toxické nebo vdechování aerosolových látek získat “high”. Asi polovina všech otrav dospívající jsou klasifikovány jako pokusy o sebevraždu, což vždy vyžaduje lékařské vyšetření.

Pro dospělé zejména starší lidé • Jsou ohroženi náhodné a úmyslné otravy z

Pokud je otrava bylo úmyslné, zavolat místního sebevraždu linku nebo národní sebevraždu linku 1-800-273-Talk nebo 1-800-273-8255 žádostí o pomoc.

Pylu, tipy léčba a další.

Není to nic kýchat na.