Léčba bolesti – přehled témat

Trendy léčba bolesti

Bolest je způsob, jak vaše tělo vás upozorní, že něco není v pořádku. Máte-li šlápnout na ostrý předmět nebo dát ruku na rozpálených kamnech, bolest vám vědět hned, že jste zraněn a je třeba chránit. Je možné, že bolest z poranění, po operaci, nebo zdravotním problémem, jako je rakovina, osteoartritida, bolest dolní části zad, bolesti hlavy, fibromyalgie nebo.

FDA poradní výbor nedávno doporučil, aby FDA nastavit určitá omezení na paracetamol, lék, který se používá v mnoha předpis a nepředepsání léky k úlevě od bolesti a snížení horečky; Tyto limity by mohly zahrnovat změření z trhu některé léky na předpis, jako jsou léky proti bolesti Percocet a Vicodin, které kombinují acetaminofenu s jinými účinnými látkami; Důvodem navrhované limity je riziko poškození jater z zabírá příliš mnoho paracetamol; Že…

Bolest může ovlivnit

Můžete mít více než jeden druh bolesti ve stejnou dobu. Například rakovina může způsobit bolest v kostech a vaše orgánů.

Bolest cítí odlišné pro každého. Něco, co se neobtěžuje jeden člověk mohl cítit velmi špatné na někoho jiného.

Bolest může cítit ostrý nebo tupý. To může pulzovat nebo spálit. To může být v jedné části těla, například s bolestí hlavy nebo žaludeční vřed. Nebo se můžete cítit bolest po celém těle, jako když vaše svaly bolí z intenzivního cvičení nebo chřipkou.

Některé bolest může být tak mírná, že můžete ignorovat, dokud to jde pryč. Ale jinak bolest může být tak špatné, že nemůžete udělat své každodenní činnosti, aniž by léky nebo jiné léčby.

Bolest může trvat krátkou dobu, nebo po dlouhou dobu. To může přijít a jít, nebo to může být konstantní.

Bolest, která začíná rychle a po krátkou dobu, se nazývá akutní bolesti. Jako příklady lze uvést bolest ze zranění, bolest hlavy, porodu, nebo bezprostředně po chirurgickém zákroku.

Bolest, která jde na měsíce nebo roky, se nazývá chronická bolest. Můžete mít tuhle bolest ze zranění, které se nehojí nebo ze zdravotních problémů, jako dolní části zad, velmi špatné bolesti hlavy, nebo diabetické neuropatie.

Svaly, kosti a klouby. To má vliv i na vazy a šlachy. Tato bolest se může stát ze zranění nebo svalové napětí. Zdravotní problémy, jako je osteoartritida, revmatoidní artritida, fibromyalgie a může také způsobit to; Nervy a nervový systém. Tento typ bolesti se stane, protože tlaku na nervy nebo poškození k nim od poranění nebo zdravotního problému. Někdy bolest nastane, když se něco s centrálním nervovým systémem špatně. Diabetes, šindele, a ischias jsou příklady zdravotních problémů, které způsobují bolest nervů; Orgány. Bolest ve svých orgánech dochází z důvodu zranění, infekce nebo zdravotních problémů, jako je rakovina, zánětlivého onemocnění střev, syndrom dráždivého tračníku, pánevní bolest a žaludeční vředy.