co způsobuje bronchopulmonální dysplazie?

Bronchopulmonální dysplazie (BPD) se vyvíjí jako důsledek plíce kojence stává podrážděná nebo zanícené.

Plíce nedonošených dětí jsou křehké a často nejsou plně vyvinuty. Mohou být snadno podrážděná nebo zraněno během několika hodin nebo dnů po narození. Mnoho faktorů může poškodit plíce nedonošených dětí.

Novorozenci, kteří mají problémy s dýcháním nebo nemůže dýchat samy o sobě mohou potřebovat podporu ventilátoru. Ventilátory jsou stroje, které používají tlak foukat vzduch do dýchacích cest a plic.

Větrání

Ačkoli podpora ventilátor může pomoci předčasně narozeným dětem přežít, tlak stroje by mohly dráždit a poškodit plíce miminka. Z tohoto důvodu, lékaři doporučují pouze ventilátor podporu v případě potřeby.

Vysoké hladiny kyslíku

Novorozenci, kteří mají problémy s dýcháním mohli potřebovat kyslíkovou terapii (kyslík daný skrze nosní hrotů, maska, nebo dýchací trubice). Tato léčba pomáhá orgány kojenců “dostatek kyslíku k práci dobře.

Nicméně, vysoké hladiny kyslíku může rozpálit sliznici plic a poškodit dýchací cesty. Také vysoké hladiny kyslíku může zpomalit vývoj plic u předčasně narozených dětí.

Infekce může rozpálit do plic. Výsledkem je, že se dýchací cesty úzké, což ztěžuje pro předčasně narozené děti dýchat. Plicní infekce rovněž zvyšují potřebu miminka ‘pro extra kyslík a dýchací podporu.

Studie ukazují, že dědičnost může hrát roli při vyvolání BPD. Další studia jsou potřeboval potvrdit toto zjištění.

infekce

Dědičnost