bránící prediabetes progrese

diabetes Trends

Když vás váš lékař řekne, že máte Prediabetes, možná si myslíte, že není důvod, aby přijaly opatření ještě ne. Nebo byste mohli předpokládat, že budete určitě dostat cukrovku. Není tak! Je potřeba brát Prediabetes vážně, ale je tu ještě čas obrátit věci kolem – pokud začnete teď.

To, co děláte každý den, je velký rozdíl. Tvorba změny životního stylu může být ještě silnější než jen brát léky.

To je to, co se stalo v rozsáhlé studii s názvem Diabetes Prevention Program: Lidé s prediabetes, kteří ztratili malé množství váhy pomocí diety a cvičení snížit své šance na získání diabetu 2. typu o 58% ve srovnání s 31% lidí, kteří se trvalo jen na předpis lék metformin.

Začněte tím, že tyto tři změny.

Nejlepší a nejhorší Jídla pro Diabetes zdatné Jídelní

Pokud jste obézní, zeštíhlení je klíčem k otáčení šance ve váš prospěch.

Výzkum ukazuje, že prolévání jen 5% až 10% své tělesné hmotnosti je často dost, aby si hladinu cukru v krvi zpět do normálního rozmezí a vyhnout se diabetu nebo alespoň oddálit jeho počátek.

Chcete-li dosáhnout svého cíle, omezit velikost porce; řezané kalorií; a jíst méně potravin, které mají vysoký obsah tuku (zvláště nasycených tuků), cukru a sacharidů.

Také byste měli jíst širokou škálu ovoce, zeleniny, libové bílkoviny, a celozrnných výrobků.

Vede aktivní život, je nutností. Zaměřit se na 30 minut aerobní aktivity (něco, co zvyšuje tepovou frekvenci, jako je chůze, jízda na kole nebo plavání), 5 dní v týdnu (150 minut týdně). Plus, udělat nějaké pevnosti cvičení, jako je zvedání závaží, nebo pomocí odporu kapel, nejméně dvakrát týdně.

Síla práce buduje svaly, což pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi, pomáhá vaše tělo lépe reagovat na inzulín (který kontroluje hladinu cukru v krvi) a spaluje kalorie i když se nepohybuje.

Kouření je silně spojena s cukrovkou: Lidé, kteří kouří, jsou o 30% až 40% větší pravděpodobnost vzniku diabetu 2. typu, než ti, kteří nemají. A lidé s cukrovkou, kteří i nadále kouřit, je větší pravděpodobnost vzniku komplikací, jako jsou srdeční choroby a slepota. Takže čím dříve příkopu cigarety, tím lépe.