zotavuje z ústní chirurgii

Michael Friedman, DD; 26. ledna 2016

Nyní, když jste to udělal přes ústní chirurgie, budete chtít starat o své úst, aby zajistily rychlé a snadné obnovení.

Pokud jste měli vaše zuby moudrosti extrahují, dostal nové zubní implantáty, nebo prošla jakýmkoliv jiným postupem na zuby a dásně, existuje spousta jednoduchých způsobů, jak můžete zmírnit bolest a snížit riziko infekce.

1; Ber to s klidem. Po svém jmenování, plánujete strávit zbytek dne odpočívá. Sedativní máte v průběhu operace bude pravděpodobně vás ospalost. Takže by neměl řídit auto nebo dělat cokoliv jiného, ​​co vyžaduje soustředění. Je také důležité, aby se zabránilo namáhavé činnosti. Neohýbejte nebo zvedat nic, co by mohlo vytlačit vzniku krevních sraženin a způsobit krvácení. Až budete připraveni jít spát, použijte polštáře navíc, aby se vaše hlava zvýšené.

2; Nekartáčujte. Mohlo by to být jediný případ, kdy Váš lékař vám řekne, nebude čistit zuby, ale po operaci, bude vaše ústa příliš citlivá na pravidelnou ústní hygienu. Takže se nemusíte čistit zuby, nebo dokonce použít ústní vodu po dobu 24 hodin. Měli byste vypláchnout slanou vodou každé 2 hodiny. Tím se sníží riziko infekce. Chcete-li, aby vaše máchání, smíchejte 1/2 čajové lžičky kuchyňské soli v 8-unce sklenici teplé vody a jemně svištění kolem úst.

3. Ice ono. Váš obličej by mohly zdeformovat nebo mít modřiny. To je normální. Během prvních 24 hodin, platí led čelisti po dobu 30 minut, odstranit ji po dobu 15 minut, pak se to znovu. Pokud jste měli operaci na obou stranách úst přejít ze strany na stranu s jediným ledový obklad. Použít led po dobu 15 minut předtím, než jej přesunout nad. Otok by měl snížit po 2 až 3 dny. Pokud je to ještě horší, máte horečku, nebo pokud si všimnete hnis, mohlo by to být infikován. Zavolejte svého lékaře nebo ústní chirurg hned.

4; Blokovat krev. Ty by mohly mít některé krvácení pro první den nebo po operaci. Jemně kousat na skládané gázy – změnit to každou hodinu – pomoci zpomalit tok. Pokud krvácení trvá déle než 24 hodin, nebo je tak těžký, že gáza je třeba změnit častěji, zavolejte svého zubaře nebo ústní chirurg.