záchvaty paniky a panické poruchy – přehled téma

Záchvat paniky je náhlý intenzivní strach nebo úzkost, které může způsobovat dušnost nebo závratě nebo si vytvořte rozbušilo srdce. Můžete mít pocit, mimo kontrolu. Někteří lidé se domnívají, že mají srdeční infarkt nebo se chystá zemřít. Útok obvykle trvá 5 až 20 minut. Ale to může trvat i déle, až několik hodin. Máte nejvíce úzkost asi 10 minut po startu útoku. Pokud se tyto útoky se to často, oni jsou volal panická porucha.

Více žen než mužů dostat záchvaty paniky.

Odborníci nejsou jisti, co způsobuje záchvaty paniky a panické poruchy. Ale tělo má přirozenou odpověď, když jste zdůraznil, nebo v nebezpečí. Urychluje své srdce, dělá dýcháte rychleji a dá vám výbuch energie. Tento jev se nazývá reakce boj nebo útěk. To vás dostane připraven buď vyrovnat se s nebo utéct před nebezpečím. Záchvat paniky nastane, když tato odpověď se stane, když nehrozí žádné nebezpečí.

Záchvaty paniky a panické poruchy mohou být způsobeny nerovnováhou chemických látek v mozku, nebo rodinnou anamnézou panické poruchy. Někdy se stalo, bez jasného důvodu.

Záchvaty paniky může být také způsobený

Máte větší šanci dostat panické poruchy, pokud máte rodiče s depresí nebo bipolární poruchou.

Příznaky paniky může zahrnovat

to nový e-mailový sérii na diagnostiku, léčbu a žít s záchvatovité přejídání

Zdravotními potížemi, jako je například zvýšená funkce štítné žlázy (hypertyreóza), nebo srdeční nebo dýchací problémy; Deprese nebo jiná porucha nálady; Zneužití alkoholu; Použití příliš velkého množství nikotinu nebo příliš mnoho kofeinu; Užíváním určitých léků, jako jsou například ty, které používají k léčbě astmatu a srdeční potíže; Užívání nelegálních drog, jako je marihuana nebo kokain; Život s vysokou mírou stresu na dlouhou dobu.

Pocit intenzivního strachu, teroru, nebo úzkost; Potíže s dýcháním nebo velmi rychlé dýchání; Bolest na hrudi či svírání; O zlomek vteřiny že závody nebo není správné; pocení; Nevolnost nebo podrážděný žaludek; Závratě a třese; Necitlivost nebo brnění.