Správné mytí rukou: pokud si umýt ruce, jak dlouho, a další

Mytí rukou, je jednoduchý a účinný způsob, jak zabránit onemocnění, jako je nachlazení, chřipky, a otravy jídlem.

mytí rukou

Umyjte si ruce po

USA Centra pro kontrolu a prevenci nemocí doporučujeme následující kroky pro ruční praní

Možná budete chtít nechat téct vodu, zatímco vy osušte ruce v papírovém ubrousku. Pak použijte papírový ručník jako bariéra mezi kohoutkem a vaše čisté ruce, když se vypnout vodu.

Pokud mýdlo a voda nejsou k dispozici, použijte rukám nebo rukou na bázi alkoholu otřete, který obsahuje alespoň 60% ethanol nebo isopropylalkohol. Nést jeden nebo oba s sebou, když cestujete, a udržet je v autě nebo tašce. Tyto produkty mohou pomoci snížit počet bakterií na rukou, ale nemají zbavit se všech typech choroboplodných zárodků.

Pokud používáte Sanitizer, třít své ruce a prsty, dokud jsou suché. Nemusíte používat vodu. Alkohol rychle zabije mnoho typů bakterií na vašich rukou.

Často, zejména během studené a chřipky (influenza) období, může snížit riziko zachycení nebo šíření nachlazení nebo chřipku; Před, během a po přípravě jídla snižuje riziko zachycení nebo šíření bakterie, které způsobují otravu jídlem. Být obzvláště opatrní umýt před a po přípravě drůbež, syrová vejce, maso, nebo mořské plody; Poté, co do koupelny nebo přebalování snižuje riziko zachycení nebo šíření infekčních onemocnění, jako je salmonelou nebo hepatitidě A; Před a po péči o někoho, kdo je nemocný. Je také důležité, aby si umyjte ruce před a po léčbě řeznou či jinou ránu; Předtím, než budete jíst, je také dobrý nápad.

Dotýkání části těla, které nejsou čisté; Použití toalety; Kašel, kýchání, nebo za použití kapesník nebo jednorázovou tkáň; Manipulaci nebo přípravě potravin, a to zejména poté, co se dotýká syrové maso, drůbež, ryby, korýše, nebo vejce; Dotýkat zvíře, živočišný odpad krmiva pro domácí zvířata, nebo pet zachází; Přebalování, nakládání s odpadky, pomocí telefonu, nebo třes rukou.