škumpa jedovatá, dub nebo škumpy: tipy na mytí – přehled témat

Máte-li v kontaktu s škumpa jedovatá, dubu, nebo škumpy, okamžitě omyjte oblasti kůže, které mohou mít dotkla rostlinu. Někdy výsledný vyrážka (kontaktní dermatitida) může být zcela vyhnout mytí zasažené místo velkým množstvím vody a mýdla (například na mytí nádobí mýdlo) nebo líh. Máchání často, takže mýdlo nebo líh, není suchý na kůži, a aby se vyrážka horší. Použijte potok nebo vodního toku, pokud jste venku.

Ještě není těžké drhnout, když se umýt, takže nedráždí pokožku. Rovněž buďte opatrní na čištění pod nehty, kde se olej může shromažďovat a snadno šíří; Speciální produkty, jako je Tecnu a Zanfel, jsou k dispozici pro odstranění urushiol z kůže. Ruka čistič, jako je GOOP, může také pomoci; Pokud váš mazlíček byl v oblasti, kde škumpa jedovatá, dub nebo škumpy roste, možná budete chtít umýt vašeho domácího mazlíčka s vodou a mýdlem, aby se ujistil olej nešíří. Například, mohli byste dostat ropu na ruce tím, hlazení psa, který má urushiol olej na jeho kožešinu.

Umyjte všechny oblečení, boty a další položky, které měly kontakt s rostlinou, nebo s osobou, která se dotkl rostlinu; Čisté povrchy jako campingové vybavení, zahradního nářadí a sportovního vybavení; Nosit vinylové nebo bavlněné rukavice při manipulaci nebo mytí věcí, které se dotkly škumpa jedovatá. Tenké gumové (latexové) rukavice nabízejí žádnou ochranu, protože urushiol může proniknout kaučuku.