self-management – tuberkulóza

Léčba tuberkulózy je složitý a zdlouhavý proces. Ale jediný způsob, jak vyléčit nemoci, je držet se své léčbě. Možná zjistíte, že je užitečné mít své léky dána zdravotní sestra nebo jiný zdravotnický pracovník, takže si nemusíte pamatovat, aby se na vlastní pěst. Kromě toho se snaží udržet své běžné činnosti a koníčky a zůstat v kontaktu s rodinou a přáteli.

Zvládání a podpora

Prevence

Mějte na paměti, že vaše fyzické zdraví může ovlivnit vaše duševní zdraví. Denial, hněv a frustrace jsou normální, když se musí vypořádat s něčím obtížný a neočekávaného. V některých případech může být nutné další nástroje k řešení těchto nebo jiných emocí. Profesionálové, jako jsou terapeuti a psychologové chování, vám pomůže rozvíjet pozitivní strategie zvládání.

Pokud máte pozitivní test na latentní TBC, může Vám lékař doporučit užívat léky snížit riziko vzniku aktivní tuberkulózu. Jediným typem tuberkulózy, která je nakažlivá je aktivní odrůda, když postihuje plíce. Takže pokud můžete zabránit latentní tuberkulózu z stává aktivní, nebude vysílat tuberkulózu nikomu jinému.

Chraňte svou rodinu a přátele

Pokud máte aktivní TBC, aby se vaše zárodky pro sebe. To obvykle trvá několik týdnů léčby TBC léky, než ty nejsi nakažlivá už ne. Postupujte podle těchto tipů, které pomohou udržet své přátele a rodinu před nákazou

Dokončit celý průběh léků

To je nejdůležitější krok si můžete vzít k ochraně sebe i ostatní z tuberkulózy. Když zastavíte léčbu předčasně nebo přeskočit dávek, TB baktérie mít příležitost rozvíjet mutace, které jim umožní přežít nejsilnější TB drogy. Výsledné kmeny jsou rezistentní jsou mnohem více smrtelný a obtížně léčitelné.

Očkování

V zemích, kde Tuberkulóza je běžnější, děti často jsou očkováni s bacillus Calmette-Guerin (BCG), vakcína, protože to může zabránit vážnému tuberkulózy u dětí. BCG vakcíny se nedoporučuje pro obecné použití ve Spojených státech, protože to není příliš efektivní u dospělých. Desítky nových TB vakcín jsou v různých fázích vývoje a testování.