ramipril (orální podání) popis a obchodní značky

Ramipril je používán samostatně nebo společně s jinými léky k léčbě vysokého krevního tlaku (hypertenze). Vysoký krevní tlak zvyšuje pracovní zátěž srdce a cév. Pokud bude pokračovat po dlouhou dobu, srdce a cév nemusí správně fungovat. To může poškodit krevní cévy v mozku, srdci a ledvinách, což má za následek mrtvice, srdeční selhání nebo selhání ledvin. Snížení krevního tlaku může snížit riziko mrtvice a infarktu.

Ramipril je inhibitor angiotensin-konvertujícího enzymu (ACE). Působí tak, že blokuje látka v těle, která způsobuje zúžení cév. V důsledku toho, ramipril uvolňuje cévy. To snižuje krevní tlak a zvyšuje přísun krve a kyslíku do srdce.

Ramipril se také používá u některých pacientů po infarktu. Po infarktu, některé z srdečního svalu je poškozena a oslabena. Srdeční sval může nadále oslabovat, jak plyne čas. To ztěžuje pro srdce pumpovat krev. Ramipril může být zahájena během prvních několika dnů po infarktu zvýšit míru přežití.

Ramipril se používá také snížit šance na srdeční infarkt nebo mrtvice u pacientů 55 let nebo starší a trpíte vážným srdečním onemocněním.

Tento přípravek je dostupný pouze na lékařský předpis svého lékaře.

Tablet; Capsule

Tento produkt je k dispozici v následujících lékových formách