puls tlak: indikátorem zdraví srdce?

Co je tlaková amplituda? Jak důležitá je pulsní tlak na vaše celkové zdraví?

Měření krevního tlaku jsou uvedeny v dvou čísel. Horní číslo je maximální tlak tvé srdce působí zatímco bít (systolický tlak), a spodní číslo je množství tlaku v tepnách mezi tepů (diastolický tlak). Číselný rozdíl mezi vaší systolického a diastolického krevního tlaku se nazývá váš puls tlak. Například, jestliže je Vaše klidová krevní tlak 120/80 milimetrů rtuťového sloupce (mm Hg), pulsu tlak je 40 – což je považováno za normální a zdravé tlakový impuls.

Vysoký tlak puls může být silným prediktorem srdečních potíží a zejména pro starší dospělé, pokud pulsu tlak je vyšší než 60 se považuje za rizikový faktor pro kardiovaskulární onemocnění. Obecně platí, že tlaková amplituda je větší než 40 mm Hg, je abnormální. Tlakový puls nižší než 40, může znamenat, že máte špatnou funkci srdce, zatímco vyšší tlak puls může znamenat ventily vašeho srdce jsou děravý (ventil regurgitace).

Nejvýznamnější příčinou zvýšeného tlaku, pulsu je tuhost aorty, největší tepna v těle. Tuhost, může být v důsledku vysokého krevního tlaku nebo tukové usazeniny na stěnách tepen (ateroskleróza). Čím větší je váš puls tlak, tím tužší a více poškozené cévy jsou myšlenka být. Ostatní podmínky – včetně těžkým nedostatkem železa (anémie) a funkci štítné žlázy (hypertyreóza) – mohou zvýšit tlak pulzní stejně.

Léčbě vysokého krevního tlaku se obvykle snižuje tlak, puls.

S

navštivte svého lékaře