propranolol použití, dávkování a nežádoucí účinky

Co je propranolol?

Propranolol se používá k léčbě třes, anginu pectoris (bolest na hrudi), hypertenze (vysoký krevní tlak), poruchy srdečního rytmu a další onemocnění srdce a oběhové podmínek. To je také použít pro léčení nebo prevenci srdeční infarkt, a ke snížení závažnosti a frekvence migrén.

Hemangeol (propranolol orálních kapalných 4.28 miligramů) je věnována dětem, které jsou alespoň 5 týdnů léčit genetické onemocnění zvané infantilní hemangiomy. Hemangiomy jsou způsobeny cév seskupování nestandardním způsobem. Tyto cévy tvoří benigní (non-rakovinné výrůstky), které se mohou vyvinout do vředy nebo červené skvrny na kůži. Hemangiomy může také způsobit další vážné komplikace uvnitř těla (v játrech, mozku, nebo trávicí systém).

Propranolol, může být také použita pro účely, které nejsou uvedeny v tomto léky příručce.

Důležitá informace

Neměli byste používat tento lék, pokud jste alergičtí na propranolol, pokud máte astma, velmi pomalé srdeční tep, nebo vážné srdeční onemocnění jako je “sick sinus syndromem” nebo “AV blok” (pokud máte kardiostimulátor).

Děti, které váží méně než 4,5 libry by neměl být podáván Hemangeol orální tekutiny.

Byste neměli používat propranolol, pokud jste alergičtí na to, nebo pokud máte

astma

Před přijetím tohoto léku

velmi pomalý srdce bije, které způsobily vás mdloby; nebo

vážnou srdeční chorobou, jako je “sick sinus syndromem” nebo “AV blok” (pokud máte kardiostimulátor).

Děti, které váží méně než 4,5 libry by neměl být podáván Hemangeol orální tekutiny.

Aby se ujistil, propranolol je pro vás bezpečné, svého lékaře, pokud máte

porucha sval

bronchitida, rozedma plic, nebo jiné poruchy dýchání

nízká hladina cukru v krvi nebo diabetes (propranolol může dělat to těžší pro vás říct, když máte nízké hladiny krevního cukru)

pomalý srdeční tep, nízký krevní tlak

městnavé srdeční selhání

deprese

onemocnění jater nebo ledvin

porucha štítné žlázy

feochromocytom (nádor nadledvin); nebo

problémy s oběhem (jako je Raynaudova syndromu).

Vláda těhotenství kategorie C. Není známo, zda propranolol bude poškodit nenarozené dítě. Informujte svého lékaře, pokud jste těhotná nebo plánujete otěhotnět během používání propranolol.

Viz také: těhotenství a kojení varování (podrobněji)

Propranolol může dostat do mateřského mléka a mohou ublížit ošetřovatelství dítě. Informujte svého lékaře, pokud kojíte dítě.

Vezměte propranolol přesně podle pokynů svého lékaře. Postupujte podle všech pokynů na předpis štítku. Lékař může občas změnit své dávky, aby se ujistil, dostanete nejlepší výsledky. Neužívejte tento lék ve větších či menších množstvích, nebo po dobu delší, než bylo doporučeno.

Dospělí mohou mít propranolol s jídlem nebo bez jídla, ale vezměte si ji stejným způsobem pokaždé.

Jak bych měl vzít propranolol?

Se propranolol ve stejnou dobu každý den.

Nedrťte, žvýkat, přerušit nebo otevřít kapsli s prodlouženým uvolňováním. Spolkněte ji vcelku.

Hemangeol musí být dána kojence během nebo těsně po krmení. Dávky by měly být rozloženy nejméně 9 hodin od sebe. Ujistěte se, že vaše dítě dostane pravidelně krmena při užívání tohoto léku. Informujte svého lékaře, pokud má dítě nějaké změny v hmotnosti. Hemangeol dávky jsou založeny na hmotnosti u dětí, a případné změny mohou ovlivnit dávku vašeho dítěte.

Zavolejte svého lékaře, pokud dítě brát Hemangeol je nemocný se zvracením, nebo má nějaký ztráta chuti k jídlu.

Změřte tekutý lék s dávkovací stříkačky, nebo speciální lžičkou dávce měření nebo medicíně pohár. Pokud nemáte přístroj na dávce měření, zeptejte se svého lékárníka o jeden.

Netřeste Hemangeol kapaliny.

Váš krevní tlak bude nutné kontrolovat častěji.

Pokud potřebujete zákrok, oznamte chirurgovi dopředu, který používáte propranolol. Možná budete muset přestat používat tento lék na krátkou dobu.

Nevynechávejte dávky nebo přestat používat propranolol najednou. Zastavení náhle může Váš zdravotní stav horší. Postupujte podle pokynů svého lékaře o zužuje svou dávku.

Tento přípravek může způsobit neobvyklé výsledky s určitými lékařské testy. Informujte každého lékaře, který Vás léčí, že používáte propranolol.

Pokud se léčíte na vysoký krevní tlak, nadále používat propranolol i když se cítíte dobře. Vysoký krevní tlak často nemá žádné příznaky. Možná budete muset použít krevní tlak lék po celý zbytek svého života.

Propranolol je jen část úplného programu léčby hypertenze, které mohou mimo jiné zahrnovat dieta, cvičení a kontrolu hmotnosti. Následovat vaše strava, léky a cvičení rutiny velmi pozorně, jestliže se léčíte na vysoký krevní tlak.

Skladovat při pokojové teplotě mimo dosah vlhkosti a tepla. Nedovolte, aby tekutina medicína zmrazit. Vyhoďte všechny nepoužívané Hemangeol 2 měsíce po prvním otevření láhve.

Co se stane, když vynecháte dávku?

Co se stane, když jsem předávkování?

Pro pravidelné (krátkodobě působící) propranolol: Vezměte si zapomenutou dávku, jakmile si vzpomenete. Vynechejte zapomenutou dávku, pokud váš další dávka je méně než 4 hodiny pryč.

Pro prodlouženým uvolňováním propranolol (Inderal LA, InnoPran XL a další): Vezměte si zapomenutou dávku, jakmile si vzpomenete. Vynechejte zapomenutou dávku, pokud váš další dávka je méně než 8 hodin pryč.

Co bych měl vyhnout se přitom propranolol?

Neužívejte další lék, který tvoří zapomenutou dávku.

Předávkování symptomy mohou zahrnovat pomalý nebo nestejné srdeční tep, závratě, slabost, nebo mdloby.

Propranolol vedlejší účinky

Vyhněte se pití alkoholu. To může zvýšit hladinu propranololu.

Vyhněte se příliš rychle ze sedu nebo lehu, nebo můžete pociťovat závrať. Vstávat pomalu a uklidnit sám sebe, aby se zabránilo pádu.

Získat naléhavou lékařskou pomoc, pokud máte některý z těchto příznaků alergickou reakci na propranolol: úlů; obtížné dýchání; otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla.

Zavolejte lékaře najednou, pokud máte

pomalé nebo nerovnoměrné srdeční tep

lehká hlava pocit, jako byste mohli projít ven

sípání nebo potíže s dýcháním

dušnost (dokonce s mírným námaze), otok, rychlé přibývání na váze

náhlá slabost, problémy se zrakem, nebo ztráta koordinace (zejména u dítěte s hemangiom, který ovlivňuje obličej nebo hlavu)

pocit chladu v rukou a nohou

deprese, zmatenost, halucinace

problémy s játry – nevolnost, bolest v horní části břicha, svědění, pocit únavy, ztráta chuti k jídlu, tmavá moč, jílové zbarvená stolice, žloutenka (zežloutnutí kůže nebo očí)

nízká hladina cukru v krvi – bolest hlavy, hlad, slabost, pocení, zmatenost, podrážděnost, závratě, rychlý srdeční tep nebo pocit nervozity

nízká hladina krevního cukru v miminko – bledá pleť, modré nebo fialové kůže, pocení, úzkostlivost, pláč, protože nechtěl jíst, pocit chladu, ospalost, slabý nebo mělké dýchání (dýchání může zastavit na krátkou dobu), záchvaty (křeče), nebo ztráta vědomí; nebo

závažná kožní reakce – horečka, bolest v krku, otok obličeje nebo jazyka, pálení očí, bolest kůže, po němž následuje červené nebo fialové kožní vyrážka, že pomazánky (zejména v obličeji nebo horní části těla) a způsobující puchýře a olupování.

Časté propranolol nežádoucí účinky mohou zahrnovat

nevolnost, zvracení, průjem, zácpa, žaludeční křeče

poklesla libida, impotence, nebo obtíže, které mají orgasmus

problémy se spánkem (nespavost); nebo

pocit únavy.

Toto není úplný seznam nežádoucích účinků a jiní mohou nastat. Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky vládě na vládní-1088.

Propranolol informace o dávkování

Obvyklá dávka pro dospělé propranololu pro hypertenzi

Počáteční dávka; S okamžitým uvolňováním: 40 mg propranolol orálně 2x denně; S postupným uvolňováním: 80 mg orálně jednou denně; XL s prodlouženým uvolňováním: 80 mg orálně jednou denně před spaním; Udržovací dávka; S okamžitým uvolňováním: 120-240 mg orálně za den; S postupným uvolňováním: 120-160 mg orálně za den; XL s prodlouženým uvolňováním: 80 – 120 mg perorálně jednou denně před spaním; Maximální dávka; IR / SR: 640 mg orálně za den; XR: 120 mg orálně za den; Komentáře; -The Formulace s prodlouženým uvolňováním XL by měl být podáván jednou denně před spaním (přibližně 10 hodin) a měla by být přijata důsledně buď na lačný žaludek nebo s jídlem .; -Dose Titrace by mělo být provedeno postupně, dokud není dosaženo kontroly dostatečný krevní tlak .; -The Doporučené dávkování je stejný, ať už samostatně, nebo přidán k diuretikum .; -The Čas potřebný pro plné hypertenzní reakci na danou dávku je variabilní a může být v rozmezí od několika dnů až po několik týdnů .; -While Dávkování dvakrát denně formulace s okamžitým uvolňováním je efektivní a může udržovat snížení krevního tlaku po celý den se u některých pacientů, zejména pokud jsou použity nižší dávky, může dojít k mírnému zvýšení krevního tlaku ke konci dávkovacího 12 hodin interval. To může být vyhodnocena měřením krevního tlaku blízko konce dávkovacího intervalu k určení, zda je vyhovující ovládání je udržována po celý den. Pokud kontrola není adekvátní, větší dávky, nebo 3x denně terapie mohou dosáhnout lepší kontrolu.

Jaké jiné léky ovlivní propranolol?

propranolol

Obvyklá dávka pro dospělé propranololu pro anginy pectoris

S okamžitým uvolňováním: Celkové denní dávky 80 až 320 mg orálně 2 až 4 krát za den bylo prokázáno, že zvyšuje toleranci zátěže a snížení ischemické změny v EKG .; S postupným uvolňováním: Počáteční dávka: 80 mg orálně jednou denně. Dávka by měla být postupně zvýšena na 3 až 7 denních intervalech. Průměrná Optimální dávkování se zdá, že je 160 mg jednou denně .; Maximální dávka: 320 mg za den; Komentáře; -Pokud Léčba má být ukončena, dávka by měla být postupně snižována v průběhu několika týdnů.

Obvyklá dávka pro dospělé pro arytmií

S okamžitým uvolňováním: 10-30 mg propranolol orálně 3 až 4 krát denně, před jídlem a před spaním; IV: 1-3 mg s rychlostí nepřekračující 1 mg / min. Dostatečná doba by mělo být povoleno pro drogu dostat na místo působení, i když je přítomna pomalá cirkulace. Druhá dávka může být podána po 2 minutách. Poté, další lék by neměl být podáván za méně než 4 hodiny .; Komentáře; -IV Podání je obvykle vyhrazena pro život ohrožujících arytmií nebo ti, vyskytující se pod narkózou .; -IV Dávky by měly být podávány pod pečlivým monitorováním, jako je EKG a centrální žilní tlak .; -The Rychlost iv podání by neměla přesáhnout 1 mg (1 ml) za minutu, aby se snížila možnost snížení krevního tlaku a srdeční způsobuje zastavení .; -Transfer IV na perorální léčbu je třeba považovat za nejdříve.

Obvyklá dávka pro dospělé propranololu k infarktu myokardu

S okamžitým uvolňováním; Počáteční dávka: 40 mg orálně 3 x denně po dobu 1 měsíce, pak se zvýší na 60 až 80 mg orálně 3 x denně podle tolerance .; Udržovací dávka: 180 mg do 240 mg za den orálně v rozdělených dávkách (2 až 4 krát denně); Maximální dávka: 240 mg orálně za den

Obvyklá dávka pro dospělé pro profylaxi migrény

S okamžitým uvolňováním; Počáteční dávka: 80 mg orálně za den v rozdělených dávkách; Udržovací dávka: 160-240 mg orálně za den v rozdělených dávkách; Postupným uvolňováním; Počáteční dávka: 80 mg orálně jednou denně; Udržovací dávka: 160 až 240 mg jednou denně; Komentáře; -The Dávka by měla být postupně zvyšována s cílem dosáhnout optimálních profylaxi migrény. Je-li uspokojivá odpověď dosaženo během 4 až 6 týdnů po dosažení maximální dávku, musí být léčba přerušena .; -Withdrawal Léčby by se mělo uskutečnit v průběhu několika týdnů.

Obvyklá dávka pro dospělé propranololu benigní esenciální tremor

S okamžitým uvolňováním; Počáteční dávka: 40 mg propranolol orálně 2x denně; Udržovací dávka: 120 až 320 mg orálně za den; Komentáře; -OptiPropranolol Um snížení esenciálního tremoru je obvykle dosaženo při dávce 120 mg orálně denně .; -Occasionally, Může být nutné podávat 240 do 320 mg za den orálně.

Obvyklá dávka pro dospělé pro aortální stenóza

S okamžitým uvolňováním: 20 až 40 mg orálně 3 až 4 krát denně, před jídlem a před spaním; S postupným uvolňováním: 80 – 160 mg perorálně jednou denně; Použití: hypertrofické subaortic stenóza

Obvyklá dávka pro dospělé propranololu pro feochromocytomem

S okamžitým uvolňováním; Předoperační: 60 mg orálně denně v rozdělených dávkách po dobu 3 dnů před chirurgickým zákrokem jako doplňková terapie k alfa-adrenergní blokády; Vedení neoperovatelný nádor: 30 mg propranolol orálně denně v dílčích dávkách jako doplňková léčba k alfa-adrenergní blokády

Obvyklá dávka pro dospělé pro fibrilace síní

S okamžitým uvolňováním: 10 mg až 30 mg orálně 3 až 4 krát denně před jídlem a před spaním

Obvyklá pediatrické dávka pro arytmií

Orální: Děti: Počáteční: 0,5 až 1 mg / kg / den v rozdělených dávkách každých 6 až 8 hodin, se titruje dávka vzhůru každé 3 až 5 dnů, Obvyklá dávka: 2-4 mg / kg / den, může být zapotřebí vyšších dávek, nepřekročí 16 mg / kg / den; IV: Děti: 0,01 až 0,1 mg / kg pomalý IV ​​po dobu 10 minut, maximální dávka: 1 mg (děti), 3 mg (děti)

Obvyklá pediatrické dávka propranololu pro hypertenzi

Děti; Formulace okamžitému propuštění; Počáteční: 0,5 až 1 mg / kg / den v rozdělených dávkách jednou za 6 až 12 hodin, postupně zvyšovat každých 5 až 7 dnů; Obvyklá dávka: 1-5 mg / kg / den; Maximální dávka: 8 mg / kg / den; Děti a mladiství od 1 do 17 let; Formulace okamžitému propuštění; Počáteční: 1-2 mg / kg / den rozdělená do 2 až 3 dávkách / den, titrovat dávku pro provedení; Maximální dávka: 4 mg / kg / den až 640 mg / den, formulace s prodlouženým uvolňováním může být podáván jednou denně (National Vysoký krevní tlak Education Working Group Program na vysoký krevní tlak u dětí a dospívajících).

Obvyklá pediatrické dávka pro tyreotoxykóza

Novorozenci: Orální: 2 mg / kg / den v dělených dávkách každých 6 až 12 hodin, mohou být požadovány občas vyšší dávky; Dospívající: Oral: 10-40 mg / dávka každých 6 hodin

Obvyklá pediatrické dávka pro hemangiom

Propranolol perorální roztok 4,28 mg / ml; Zahájit léčbu ve věku 5 týdnů až 5 měsíců; Počáteční dávka: 0,15 ml / kg (0,6 mg / kg) orálně 2 x denně (alespoň 9 hodin od sebe); -Po 1 týden: Zvyšte denní dávku na 0,3 ml / kg (1,1 mg / kg) orálně 2x denně (alespoň 9 hodin od sebe); -Po 2 týdny: Zvyšte dávku na 0,4 ml / kg (1,7 mg / kg) orálně 2x denně (alespoň 9 hodin od sebe) udržovat po dobu 6 měsíců; Komentáře; -Dose By měly být pravidelně upravovány jako hmotnosti dítěte se zvyšuje .; -Administration Přímo do Doporučuje se ústa dítěte, nicméně, produkt může být zředěn v malém množství mléka nebo ovocné šťávy, uvedené v láhvi .; -Tento Lék by měl být podáván během nebo bezprostředně po krmení, aby se snížilo riziko hypoglykémie .; -The Dávka by měla být vynechán, pokud je dítě nejí nebo zvrací .; -Heart Frekvenci a krevní tlak by měl být sledován po dobu 2 hodin po zahájení drog nebo dávky zvyšuje .; -Pokud Hemangiomy opakovat, léčba může být zahájena .; Použití: Pro léčbu proliferujících infantilní hemangiom vyžadovat systémovou terapii.

Informujte svého lékaře o všech lécích, které používáte, a ty, které spustit nebo přestat používat během léčby propranolol, zvláště

ředění krve – warfarin, Coumadin, Jantoven

antidepresivum – amitriptylin, klomipramin, desipramin, imipramin, a jiní

léky k léčbě vysokého krevního tlaku nebo porucha prostaty – doxazosin, prazosin, terazosin

srdce nebo krevní tlak medicína – amiodaron, diltiazem, propafenon, chinidin, verapamil a jiní

NSAID (nesteroidní protizánětlivé léky) – aspirin, ibuprofen (Advil, Motrin), naproxen (Aleve), celekoxib, diklofenak, indomethacin, meloxikam, a další; nebo

steroidní přípravek, prednison a další.

Tento seznam není úplný. Jiné léky mohou interagovat s propranololem, včetně lékařský předpis a Over-the-counter léky, vitamíny a bylinné produkty. Ne všechny možné interakce jsou uvedeny v tomto průvodci léky.

11.02.2014-08-28, 09:34:00.

Těhotenství Kategorie C rizika nelze vyloučit

CSA Plán N není drogou podléhající kontrole

Schválení Historie Kalendář drog na vládu

WADA Class WADA antidopingové Klasifikace

Výkon Úzkost Inderal

Migréna Prevence atenolol, Topamax, Depakote, nifedipin, verapamil, topiramát

Benigní esenciální tremor Inderal, nadolol, Corgard

Komorové tachykardie atenolol, amiodaron, lidokain, flekainid, Inderal, Tenormin