prevence Alzheimerovy choroby

Nikdo přesně neví, co, pokud vůbec něco, může zabránit Alzheimerovy choroby. Vědci pracují na pochopení toho, jak lidé mohou kontrolovat jejich riziko pro podmínku svými životními návyky, jako je dieta, cvičení, sociálních kontaktů, a zůstat psychicky aktivní.

Zjistěte více o Alzheimerově chorobě

Základy

příznaky

Diagnostika a léčba

Prevence

Nejlepším řešením je držet se zdravého životního stylu. Jíst správně a pravidelně cvičit, aby celé vaše tělo dobře.

Neexistuje jedna dieta, která nabízí jistý způsob, jak zabránit Alzheimerovy choroby. Ale někteří výzkum ukázal, vazby mezi určitými typy jíst plány a lepší mozku zdraví.

DASH dieta, například, je zaměřena na získat dostatek ovoce, zeleniny a nízkotučné mléčné výrobky, stejně jako celá zrna, ryby, drůbež a ořechy. Omezuje sůl, cukr a červené maso.

Středomořská strava obsahuje celá zrna, ovoce, zelenina, fazole, ryby a zdroje zdravých tuků, jako jsou ořechy a olivovým olejem. To také omezuje červené maso a sladkosti.

Další stravovací plán, nazvaný mysli dietu, je směs DASH a středomořské stravy.

Vědci potřeba udělat další výzkum o tom, jak tyto plány vliv na riziko vzniku Alzheimerovy choroby. Ale přinejmenším tyto srdce zdravé přístupy jsou dobré pro vaše celkové zdraví.

A i když některé výzkumy ukázaly, že světlo až středně těžké užívání alkoholu může chránit před demencí, jejichž výsledky nejsou jasné. Škodlivé účinky alkoholu pravděpodobně převážila případné výhody.

To může také pomoci, aby se vaše mysl aktivní, stejně jako je to možné. Věci, jako je čtení, křížovky, nebo jít do muzea jsou dobré pro zdraví mozku.

Udržujte si své připojení k rodině, přátelům a sousedům, taky. Některé studie ukázaly, že pobyt sociální může snížit riziko demence, včetně Alzheimerovy choroby.

Co je dobré pro srdce, je často dobré pro hlavu. Máte-li kontrolovat Váš krevní tlak a cholesterol, můžete také snížit své šance na získání Alzheimerovy choroby.

ZDROJE

Asociace rodinných lékařů.

Alzheimerova založení Ameriky.

Food and Drug Administration.

Federation of Aging Research.

Nadace zdravotní pomoc.

Centrum pro Neuro dovednosti.

Úřad potravinových doplňků.

Doskoch P. Neuropsychiatrie Reviews, říjen 2000.