pastinák: Používá, nežádoucí účinky, interakce a varování

ChirivĆa Grand Chervis, Panais, Parsnip Herb, Parsnip Root, Pastenade, Pastinaca sativa, Pastinacae Herba, Pastinacae Radix, Racine-Blanche.

Pastinák je rostlina. Části, které rostou nad zemí a kořene se používají k výrobě léku; Lidé berou pastinák pro zažívacími problémy, poruchy ledvin, horečka, bolest a zadržování tekutin.

Není k dispozici dostatek informací, aby věděli, jak pastinák mohlo fungovat jako lék.

Nedostatečná Evidence fo; trávicí problémy; poruchy ledvin; Horečka; Bolest; zadržování tekutin; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost pastinák pro tyto účely.

Není k dispozici dostatek informací, aby vědět, jestli pastinák je bezpečné, pokud jsou užívány ústy; Při použití na kůži, pastinák může způsobit, že kůže, aby se navíc citlivé na sluneční záření. Používejte opalovací krém a ochranný oděv venku, zvláště pokud jste světlou pletí; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: není dostatek poznatků o využití pastinák během těhotenství a prsu -feeding. Zůstat na bezpečné straně a vyhnout se používání.

V současné době nemáme žádnou informaci o pastinák interakce

Příslušná dávka pastinák závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro petržel. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Egan, C. L. a Sterling, G. Phytophotodermatitis: návštěva Margaritaville. Cutis 199; 51 (1): 41 až 42.

Poljacki, M., Paravina, M., Jovanovic, M., Subotic, M., a Duran, V. [Kontaktní alergická dermatitida způsobená rostlinami]. Med Pregl. 199; 46 (9-10): 371-375.

Zidorn, C., Johrer, K., Ganzera, M., Schubert, B., Sigmund, EM, Mader, J., Greil, R., Ellmerer, EP a Stuppner, H. polyacetylenů z Apiaceae zeleniny mrkev, celer, fenykl, petržel, pastinák a a jejich cytotoxické aktivity. J Agric.Food Chem. 4-6-200; 53 (7): 2518-2523.

Aberer, W. povolání dermatitida z ekologicky pěstovaných pastinák (Pastinaca sativa L.). Kontaktní dermatitida 199; 26 (1): 62.

Bang, Pedersen N. a Pla Arles, U. B. Fototoxické reakce na pastinák a UV-A lehátko. Kontaktní dermatitida 199; 39 (2): 97.

Gral N, Beani JC, Bonnot D, et al. [Plazmatické hladiny psoralenů po požití celeru]. Ann Dermatol Venereol 199; 120: 599-603.

Ivie GW, Holt DL, Ivey MC. Přirozené toxické látky v lidských potravinách: psoraleny v surovém a vařené kořene petržele. Science 198; 213: 909 – 10 ..

Lutchman, L., Inyang, V., a Hodgkinson, D. Phytophotodermatitis spojená s pastinák vychystávání. J.Accid.Emerg.Med. 199; 16 (6): 453-454.

Poniecka, H. [Rostliny jako příčina kontaktní alergie diagnostikována u dermatologické klinice Lékařské akademie v Bialystoku]. Przegl.Dermatol 199; 77 (4): 262-265.

Quickenden, T. I. a smetanu, J. I. Studie společných zásahů forenzní zkouškou luminolu po krvi. Luminiscence. 200; 16 (4): 295-298.

Vinokurov, G. I. [On dermatitidy způsobené sladkou pastinák závodu]. Voen.Med.Zh. 196; 7: 67-69.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ĀTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese