jaké jsou příznaky a symptomy roztroušené intravaskulární koagulace?

Známky a příznaky diseminované intravaskulární koagulace (DIC) závisí na její příčině a zda tento stav je akutní nebo chronický.

Akutní DIC se vyvíjí rychle (v průběhu několika hodin nebo dní) a je velmi vážná. Chronická DIC se vyvíjí pomaleji (v průběhu týdnů nebo měsíců). To trvá déle a obvykle není rozpoznána tak rychle, jak akutní DIC.

S akutní DIC, srážení krve v cévách se obvykle vyskytuje jako první, po krvácení. Nicméně, krvácení může být první zřejmé znamení. Vážné krvácení může dojít velmi rychle po objevení se akutní DIC. Proto je potřeba pro nouzové ošetření v nemocnici.

Známky a příznaky nadměrné srážlivosti krve

Srážení krve dochází také s chronickou DIC, ale obvykle nevede ke krvácení. Někdy chronická DIC nemá žádné příznaky.

Známky a příznaky krvácení

V DIC, krevní sraženiny vytvoří v celém malých krevních cév v těle. Tyto krevní sraženiny mohou omezit nebo zablokovat průtok krve cévami. To může způsobit následující příznaky a symptomy

V DIC, zvýšená koagulační aktivita spotřebovává destiček a koagulační faktory v krvi. V důsledku toho může dojít k vážnému krvácení. DIC může způsobit vnitřní a vnější krvácení.

Vnitřní krvácení se může objevit v orgánech svého těla, jako jsou ledviny, střeva a mozku. Toto krvácení může být život ohrožující. Známky a příznaky vnitřního krvácení zahrnují

Vnější krvácení může nastat pod nebo z kůže, jako je například v místě řezů nebo intravenózní (IV) jehly. Vnější krvácení také může dojít ze sliznice. (Sliznice je tkáň, která lemuje některých orgánů a tělních dutin, jako je nos a ústa).

Vnější krvácení může způsobit purpuru (PURR-předení-ah) nebo petechie (Peh-tee-key-ay). Purpura jsou fialové, hnědé, červené a modřiny. Tato tvorba modřin může stát snadno a často. Petechiae jsou malé červené nebo fialové tečky na kůži.

Jiné známky vnějšího krvácení zahrnují